Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen vpn t használjak?

Milyen vpn t használjak?

Figyelt kérdés

Kéne valami egyszerű ingyenes vpn!

Nem kell a legerősebb.

A vpn t arra szeretném használni hogy a szüleim ne lássák internetes tevékenységeimet!



2021. dec. 2. 07:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%
Törölgesd le a monitort minden 'használat' után..
2021. dec. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A VPN arra való, hogy a Te IP címedet elrejtsd, de erre a problémára nem ez lesz a megoldás, hanem a böngészési előzmények rendszeres törlése. Chromeban inkognitó módban belépve a böngészési előzményeid nem fognak tárolódni, de más böngészőkben is be lehet azt állítani (pl. Microsoft Edge), hogy kilépést követően a sütiktől kezdve az előzményekig, kb. minden törölve legyen.


Vagy védesd le a felhasználói fiókodat jelszóval/PIN-nel, így csak te tudsz belépni majd.


Ja és ne nézz annyi pornót, mert hosszú távon KOMOLY gondokat fog okozni a személyiségedben. Ez nem vicc! Ráadásul sokan küzdenek a világban pornófüggőséggel és nem csak férfiak, hanem nők is. Erről magyar nyelvű blogok is vannak már a neten, hosszú évekig Én magam is rá voltam kattanva. Nem játék!


[link]

2022. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A VPN arra való, hogy titkosítja az adatforgalmadat. A legtöbb szolgáltató ma AES 256 titkosítást használ, ezt egy komolyabb számítógéppel is kb. 30.000 évbe telne visszafejteni, tehát gyakorlatilag dekódolhatatlan (ha normális VPN-t használsz).


Ha a szüleiddel egy helyi hálózatot használsz (meg nyilvános WiFi-nél), elvileg bele láthatnak az adatforgalmadba, persze ehhez elég magas szinten kell érteni az informatikához. Továbbá a cél webhelyek is láthatják az IP címedet, ami elég sok mindent elárul rólad (pl. település, internet szolgáltató), gyakorlatilag naplózhatják, mennyiszer keresel fel egy adott webhelyet, milyen tartalmat nézel meg rajta. Továbbá a megszerzett IP címmel akár a hackerek is könnyen visszaélhetnek (ha nem használsz elég jó védelmi szoftvert, vagy nem támogatott, nem megfelelően karban tartott operációs rendszered van, könnyen behatolhatnak a gépedbe, gyakorlatilag utána bármit megtehetnek vele). Itt jön képbe a VPN. A VPN-nél egy IP címet egy időben több felhasználó is használ, ezért az IP cím alapján nem deríthető ki, hogy adott időben ki járt adott webhelyen, meg milyen weboldalakat keres fel. Az IP cím alapján nem tudnak kideríteni semmit sem, maximum azt, melyik VPN szolgáltatóra fizetsz elő. A forgalom sem hallgatható le, csak annyi látszik, hogy XYZ VPN-hez csatlakozol. A VPN IP címével a hackerek sem tudnak semmit sem kezdeni (ezen keresztül garantáltan nem tudnak bejönni a gépedbe), ezért megvéd ez ellen is.

Tehát a VPN használata mindenképp előnyös, mivel teljes anonimitást nyújt, ez is egy plusz védelem a hacker támadások ellen.


A böngészési előzmények viszont ettől még visszanézhetőek maradnak a számítógépeden. Ennek az elrejtéséhez inkognitó ablakot kell nyitni (vagy törölni kell folyamatosan az előzményeket). Az inkognitó mód szerintem egyszerűbb, így a böngésző bezárásával minden előzmény törlődik. A VPN-el együtt használva tényleg teljes anonimitást nyújt ez.



Vannak ingyenes és fizetős VPN szolgáltatások. Sőt, már van egy új kategória is, az egyszeri díjas VPN-ek.


1. Ingyenes VPN: ennek az előnye, hogy nem kell fizetni érte. A hátránya, hogy mindegyik ingyenes VPN korlátokat tartalmaz. Van, ahol az adatforgalom korlátozott, van ahol a sebesség, és általában mindenhol kevesebb szervert használhatunk az ingyenes csomagokban, mint a fizetősökben. A gond, hogy van olyan ingyenes VPN is, ami nem, hogy nem véd meg, de az ellenkezőjét csinálja. Ha egy szolgáltatás azt ígéri, hogy 50-60 ország szerveréhez csatlakozhatsz, és minden ingyenes meg villámgyors, azt nem árt fenntartásokkal kezelni. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ne használj ingyenes VPN-t, viszont arra kell figyelni, hogy csak ismert szolgáltatásokat használjunk (ha van róla többszáz vélemény, és a 90%-a pozitív, akkor nagy eséllyel az a szolgáltatás jó).


2. Fizetős VPN: minél hosszabb időre fizetünk elő, annál olcsóbb az egy hónapra eső díj. Sok szolgáltatónál a havi díj 10 dollár (ez egy átlagár), de ha egy-két, netalántán három éves csomagot veszel, akkor havi 2-3 dollár alá is mehet az ár. Ezek már többnyire jók, de itt sem árt megnézni a felhasználói visszajelzéseket.


3. Egyszeri díjas VPN: ez egy új típus, hosszú távon megéri a dolog. Sok felhasználónál van igény az örökös termékekre, és ezt a szolgáltatók is kezdik felismerni. Cserébe mélyebben a pénztárcába kell nyúlni, ha egy ilyent szeretnénk. Ez is szolgáltató függő, hogy melyik jó, itt is el kell olvasni a felhasználói visszajelzéseket.



Szolgáltató neveket tudatosan nem írtam, nem vagyok egyik reklámembere sem.

A keresőben rá lehet keresni VPN szolgáltatókra, Magyar oldalakon is vannak tesztek és összehasonlítások.

2022. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kösz a részletes leírást.
2022. jan. 2. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!