Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Eleget tettem hogy megóvjam...

Eleget tettem hogy megóvjam az adataimat utólag?

Figyelt kérdés

Véletlen bankkártyával, mindennel regisztráltam egy adathalász oldalra ami csak utólag tűnt fel, csak egy filmet akartam letölteni magyar felirattal amit sehol sem találtam...


Miután rájöttem hogy még csak azonn törölni sem tudom a fiókomat, s még 10Ft-ot le is emeltek a bankkártyámról, szinte egyből minden pénzemet átutaltam anyámnak, majd le tiltottam a kártyámat, s még az e-mail címemet is töröltem (legalább a freemaileset adtam meg nem a gmaileset...)


Szerintetek lehet többet tenni hogy ne lopjanak meg ennél is jobban? Bár nem hiszem hogy be tudok ezek után lépni hogy töröljem a fiókomat, de legalább egyik megadott adat sem létezik többé...


Szerintetek mit lehet tenni még? Tanultam belőle, többé ilyen naív nem leszek s nem is akarok mert nagyon megrázott az egész...



2021. aug. 14. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól tetted, bár utalni nem kellett volna, elég a kártyát tiltani, akkor nem tudnak már leemelni róla semmit. Kétes oldalakon meg eleve nem adunk meg semmilyen adatot.
2021. aug. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Az e-mail cím törlése hiba volt, mert ha bármilyen okból be kéne lépned abba a fiókba azon az adathalász oldalon, akkor sem egy elfelejtett jelszót, sem egy megerősítő kódot nem tudsz így kérni.
2021. aug. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 belapus ***** válasza:
100%

Az e-mail címed valóban megmaradhatott volna ( főleg, ha másokkal is kapcsolatot tartasz azzal a címmel ), legfeljebb nem olvasod el az oldaltól kapott leveleket ( talán le is tilthatod őket ).

A 10 Ft leemelése mindössze annyit jelentett ( valószínűleg ), hogy ellenőrizték, valós adatokat adtál-e meg.Hogy később mi történt volna, nem tudjuk, ezért a kártya letiltása megfelelő volt.

A regisztrációd során szerződést kötöttél.A szerződés feltételeinek ismeretében lehetne tovább gondolkodni.Ebből a szempontból is jobb lett volna, ha marad az e-mailed, mert üzenhettél volna nekik írásban, hogy kéred a regisztrációd és az ezzel kapcsolatban megadott minden más adatod törlését.Ez a levél ( adott esetben ) bizonyítékul is szolgálhatott volna.

Azt gondolom, azon túl, amit leírtál, egyelőre mást nem tudsz tenni.

2021. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Végül mégis le tudtam iratkozni az oldalról és deaktiváltam a fiókomat, azt az e-mail címemet eddig is inkább gyanús vagy fura weboldalakra használtam ahol nem akartam megadni a sajátomat, ezért nagyjából csak spamek meg hirdetések volt annál a leveles ládámban. Köszönöm az eddigi válaszokat, azt hiszem akkor most már megnyugodhatok. :)


Egyébként erről az oldalról van szó: [link]


Most tűnt fel hogy amennyiben le szeretnéd tölteni a filmet, egyrészt regisztráltatni akar és mindig máshová, ráadásul amikor rá néztem a linkre a 10Ft-os kifizetésnél annál is ugyanolyan gyanús oldalt dobott fel... remélem végül tényleg nem csak én voltam paranoiás...

2021. aug. 14. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Pénz elutalásánal nem tudom mi értelme volt, ha a kártyát úgyis tiltottad. Illetve email törlésének sem.
2021. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!