Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kaptam egy üzenetet ami a...

Kaptam egy üzenetet ami a böngésző szerint veszélyes linket tartalmaz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jött egy üzenet a telefonomra, angolul van és, ha jól értem arról van szó, hogy a DHL küldeményem szállítási költségeit kell kifizetni, nem nagyon tudom milyen küldeményről van szó, az egyetlen amire a gondolni tudok az az aliexpressről megrendelt csomagom, bár nem tudom annak a szállításáért a DHL felel-e, mert nem igazodok ki eléggé az aliexpressen, hogy tudnék ennek utánajárni? A link posta.hu-val kezdődik és egy olyan oldalra visz ami úgy néz ki, mint a DHL oldala, az oldal a bankkártya adataimat kéri, amik ahhoz szükségesek, hogy a szállítási költségeket kifizessem, téves a böngésző riasztása? Ez tényleg egy adathalász oldal?

2021. ápr. 11. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a DHL írt volna neked, akkor az a link a DHL oldalára vinne, nem pedig egy posta.hu-s kitalált címre. Töröld az üzenetet és még véletlenül se kattints a linkre!

Az utóbbi hetekben próbálkoznak csalók SMS-ekkel meg e-mailekkel csomagküldők nevében, adathalász üzenetek ezek. Van olyan is közöttük, ami trójai vírust telepít a gépedre/telefonodra, ami el tudja lopni a jelszavaidat, ideértve a netbanki jelszavakat is.

2021. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában terjed egy ilyen vírus, SMS-ben kaptad gondolom. Én nem nyitnám meg, soha nem kell így, utólag fizetni a csomagért. Az már benne van az árban, amikor megrendeled.
2021. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hetek óta nyomják a híreket ezekről az átverésekről, vírusokról. Ha nem külön futárszolgálattal rendeltél (ami feláras szolgáltatás), akkor a posta kézbesít. Viszont rendeléskor már kifizettél mindent, egyéb pluszköltséget személyesen kell átvételkor megfizetni, nem bankkártyával.

Az pedig kevés, hogy a link posta.hu-val kezdődik. Az akár posta.hu.iwillfuckyouup.xyz/3128923k/hack.exe is lehetne.

2021. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
AliExpress kizárólag postai úton juttatja el a rendeléseket, a postának a DHL-hez semmi köze valamint ha valamit előre kifizetve rendelsz futárszolgálattal, abban benne van minden költség, később nem keresnek fel plusz öaszegért, ha utánvétesen rendelsz, akkor sem keresnek fel, hogy utalj nekik, hanem a futárnak adod oda a pénzt, amikor hozza az általad rendelt csomagot! Plusz a DHL-nek is van magyar support-je, vagyis ha valós lenne az email/sms, magyarul jelenne meg neked!
2021. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!