Megvettem a kali linux alapok magyarul képzést, és tetszik, de van egy kis gondom. Virtuális gépet kellene csinálnom a tananyag szerint amit támadok majd. Nem bírka a gépem. Mit csináljak?
- Csökkented a virtuális gép memóriaigényét
- Bővíted a hoszt gép memóriakapacitását
- Veszel egy új gépet
- Bérelsz egy virtuális gépet
- Ráébredsz, hogy feleslegesen dobtál ki pénzt
Sajnos vannak dolgok, amiket némi befektetés nélkül nem tudsz megtenni. Bár a Linux erőforrásigénye tényleg töredéke a Windowsénak (bár a konkrét mértéke disztrótól és konfigurációtól is függ), de azért itt is van egy ésszerű határ, ami alá nem lehet menni. Ha csak karakteres felületet használsz, fél GB alá nem érdemes menni, ami a RAM-ot illeti, de ajánlott inkább az 1 GB. (Úgy mondjuk már egész kényelmesen lehet dolgozni. Több munkahelyi, vagy hobbi célú szervert is üzemeltetek hasonló konfigurációval, pl. a munkahelyen DNS + DHCP + NTP szerver, vagy itthon a Raspberry alapú fájlszerver, és bőségesen elég nekik az 1 GB. Viszont van, amihez kevés: pl. az iskolai Moodle-t futtató szerver 4 GB alatt képes volt merevre fagyni.) Ha pedig grafikus felületet is akarsz, akkor alsó hangon ajánlott a 2 GB RAM. Igaz, ez ablakkezelőtől / asztali környezettől is függ, LXDE-vel 1 GB mellett is egész jól fut, de Gnome-mal vagy KDE-vel, illetőleg ha kicsit "nagyobb" szoftvereket futtatsz (a ma legelterjedtebb böngészők is ilyennek számítanak), akkor a 2 GB minimum szükséges, de inkább 3, vagy 4. Ez még minig jóval alacsonyabb, mint a Windows memóriaigénye, ahol még 4 GB-tal is csak nyögdécsel a rendszer, de akármilyen gyenge gépre a Linux sem fog feltelepülni, vagy csak komoly kompromisszumokkal.
... és akkor még ott van a gazda oprendszer memóriaigénye is. Ami ha Windows, akkor felejtsd el a virtualizációt. Talán esetleg XP-vel, ami - ha nem futt semmi komolyabb háttérfolyamat, és nincs más szoftver megnyitva - 1 GB RAM-mal is el-elfutogat, és mellette a virtuális gépnek talán tudsz adni 1 GB-ot... bár a leírás szerint a Kalinak is 2 GB RAM kell, szóval még így sem valószínű, hogy sikerülni fog.
De tényleg inkább egy kicsit áldozz a gépedre! Nem tudom, mennyiért vetted meg a képzést, de nem kerülne sokkal többe kicsit felturbóznod a géped. Veszel bele 4 GB RAM-ot - akár a jelenlegi modul mellé, így már lesz 6 GB -, ami ha szemfülesebb vagy, 5 ezer alatt megvan. Ha pedig régebbi fajta, akár még ingyen, vagy szimbolikus összegért is hozzájuthatsz, ha van olyan ismerősöd, aki épp kidobná. Én sem dúskáltam mindig a pénzben, nekem is volt olyan időszakom, amikor még párszáz forint kiadást is kétszer meg kellett gondolnom, de ennyit még ebben az esetben is össze lehet kis idő alatt kuporgatni, nem kell itt százezres fejlesztésekre gondolni...
Vagy nézel valami alternatív megoldást. Párezer forintért, vagy akár ingyen is hozzá lehet már jutni olyan géphez, ami Windows-hoz már harmatgyenge, de azért a Kali elfut rajta. Nem túlzás azt mondani, hogy sokaknál a szemétben végzik olyan gépek, amik erre a célra még tökéletesek lennének. Igaz, így nem virtualitálva, hanbe fizikai gépen fogod futtatni a Kalit, de ez egyáltalán nem hátrány, sőt... :)
Vagy bérelsz egy alapszintű VPS-t. Havi 2-3 ezer forintért (illetve ennek megfelelő euróért vagy dollárért) már tudsz olyat bérelni, ami tökéletes erre a célra. Igaz, ez esetben ügyelj rá, hogy tudj rá telepíteni saját rendszert! Sok VPS-nél, főleg az olcsóbbaknál ez azért annyira nem egyszerű dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!