Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírust szedtem be, ha karantén...

Vírust szedtem be, ha karanténba teszem, azzal megoldódik a probléma?

Figyelt kérdés
Pár perce rákattintottam véletlenül egy vírusra amit msnen küldött más gépe, mert szövegbe ékelődött be, és azthittem, tényleg képet küld. Most 5 percenként behülyül a gép, lefagy, és mindenkinek küld vagy 6szor ilyen linket. Elindítottam a vírus ellenörzőt (avast) ha megtalálja és karanténba teszem akkor már nem lesz hülye? vagy hogy írtsam le a gépről? ehhez abszolút nem értek, általában a vírusra kattintva kijön ilyen h "törlés" de nem merek rákattintani nehogy csak a karanténból törölje ki. Valaki felvilágosítana? Bocs ha rossz helyre tettem a kérdést!
2010. aug. 20. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha karanténba kerül akkor onnan nem tud aktív lenni. De ha a törlést választod akkor sem okozol problémát, hiszen minek is kellene egy vírusos fájl vagy program. A vírusirtó kiírja a fájl vagy program nevét amelyet karanténba helyezett. Erre a vírusra kellene a neten rákeresni és ott választ adnak a vírussal kapcsolatos eljárásra. Vannak spec programok ezek irtására.
2010. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

háát...ha karanténba helyezed elvileg megkell szünnie


egy nagyon hasznos tipp:

tudom milyen ez az msn nézd meg a képet téma..

egyet jegyezz meg: soha de soha nem nyiss meg olyan fájlt,képet,weboldalt stb.-t amit előtte nem beszéltetek meg h elkűldi vagy utána nem kérded meg...


és egykis jóhír is=)

aki kűldte neked..annakis vírusos a gépe=)..legyen ez picit megnyuktató=)=)

2010. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

marha megnyugtató hogy a másé is vírusos, azért lett az övé is az.. :)

nem tudom mivel van dolgod, ezt az avastot nem ismerem, norton párti vagyok, msn-t sem használok, de futtass teljes rendszer vagy mély vizsgálatot - netet minél hamarabb lődd le, ugyanis a trójaiak egy fajtájával az a baj, hogy egyre több helyről szedik a tesóikat, miközben mindenhova beássák magukat.. amit talál az avast azt törölheted nyugodt szívvel.. bár én nem bíznám rá a gépem.. legrosszabb esetben az mbr szektorra is rámásznak, akkor még a formatálás sem segít, mindig visszafog mászni - persze erre is van megoldás

2010. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyre több az msn-en terjedő féreg. Ha jó megoldást akarsz, (és ha fenn van a messenger plusz is!) akkor telepítsd fel a WLM-Safe nevű skriptet.

Az alábbi funkciók találhatók meg a programban:

Képes a linkküldő vírusokat felismerni és figyelmeztetni a veszélyre

Anti-Spam: Blokkolja a névtelen üzeneteket a partnereidtől

Anti-Flood: Véd az üzenetek elárasztásától(floodolástól)

Másolás védelem: Figyelmeztet ha valamelyik partnered lemásolja a Nicknevedet

Anti-Bot: Figyelmeztet ha egy Bot-tal beszélgetsz(automatikus üzenetküldő)

Anti-Hackers: Figyelmeztet ha egy nem biztonságos partnerrel beszélgetsz.


innen letöltheted: [link]

2010. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi! tudom tudom nemszabad megnyitni csak bnőm aki írta sokszor küld netről képeket.. és írta írta a szöveget és rögtön beleékelődött ez a nézd meg a képet, és pont hasonlórol dumáltunk, rákattoltam és már késő volt. Azt ovlastam, karanténba kell helyezni, aztán újraindítani és utána törölni, különben sziát inthetsz a rendszerednek!
2010. aug. 20. 22:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát figyelj amikor bedobja hogy vírust talált ésrámész hogy törlés akkor nem a karanténból törli hanem a gépről. Egyébként a karantéban már nem tudja megbolondítani a gépet velem is volt már ilyen. A karantén pont erre van. Elzárni a vírusokat.
2010. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
BAJ VAN! A VÍRUSÍRTÓ NEM TALÁLJA a vírust! :( azt írja 0 fertőzött fájl! most akkor..mi legyen?
2010. aug. 23. 20:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem találja, ha előbb látom a kérdést, be is írtam volna, hogy állítsd le a keresést. Mert ha felismeri, akkor az állandó védelme felismerte volna.


Rakd fel ezt, és futtasd le, frissítés után:

[link]

Esetleg, ha tudod használni a csökkentett módot, akkor úgy futtasd.

Amit talál, azt karanténozd.

És hagyd fent a gépeden, havonta futtasd.


Szerintem nemigen lesz már baj...


Egyébként bekerülhet az avast! adatbázisába is, a következőbe. Majd, ha a Malwarebytes' amit linkeltem, kész a vizsgálattal, akkor az avastnak nyomj egy kézi frissítést.

2010. aug. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző voltam (már ha addig nem írnak), ha addig írnak, akkor: a kommented utáni.

Egyébként én, ha linket küldök, mindig leírom, hogy mi az, és ezt várom el mástól is.

Addig rá se kattintok.

És jól megnézem a linket, hátha látszik belőle, mi az.



Ja, és az avast! mellé kell kiegészítő védelem. Nálam a Malwarebytes' és a Windows Defender is ott van, persze nem állandó védelemmel, néha futtatom őket. Ilyen helyzetre tartogatom igazán, hogy megmentsék a gépet. :)

2010. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
kössz!
2010. aug. 24. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!