Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Csak szerintem idegesítőek...

Csak szerintem idegesítőek ezek a "hackerek"?

Figyelt kérdés

Engem nagyon érdekel a szakma, szeretnék egyszer elhelyezkedni fehérkalapos hackerként (főleg cégek megbízásából törném fel a saját adatbázisaikat rávilágítva a gyengepontjaikra) de már most is rengeteget tettem érte. Tanultam kismillió programozási nyelvet C#-tól Pythonig, Windows és Linux szervereket, SQL-t, FTP-t, tényleg mindenbe belekóstoltam illetve hálózatmérnökként végzek idén mérnökinfó szakon egyetemen. Vagy 8 év munkája van abban ahol most tartok, kisujjból kirázom a fb kétfaktoros hitelesítésének megkerülését csak hogy egy példát mondjak, de pl egy Anonymus taghoz sose fogok tudni felérni,így még én se merem mondani magamra hogy hacker vagyok. Inkább hackertanonc.


És akkor jönnek azok az emberek akik YT tutorial alapján letöltenek egy Kali Linuxot majd githubról egy phishing toolt és azthiszik ők a valakik és tudnak valamit. Közben azt se tudják mi az a sudo,cd,ls stb csak rutinból gépelik ahogy a videóban látták onnantól meg már szájbarágós a legtöbb hogy "Ha meg akarod hackelni valaki fb fiókját, nyomj egy 1-est, ha az instáját, akkor egy 2-est!"


Vagy mondok jobbat, keresnek 5 perces how to hack facebook tutorialokat és sokszor pont az ő adataikat lopják el ezek a kamu survey oldalak.


Hogy lehetnek ennyire naivak az emberek?



2020. aug. 26. 04:13
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű bruteforce, annál összetettebb (adatgyűjtés a profilról, az alapján szótár generálás stb) de igen, hirtelen nincs jobb ötletem. Persze csak a fogyatékosoknál működik, akik olyan jelszót választanak pl hogy keresztnév+születési dátum, de több mint a semmi.


És de, feltűnik és nem is enged sokszor próbálkozni (bár ez is megkerülhető) így a bruteforce a végső elkeseredésre hagyott módszer, mikor már nem izgat hogy annyi esélye van hogy kitalálja a jelszót mint keszegnek tüdőrákot kapni.


Szóval ja, phishing kismillió módja közül valamelyikkel érdemes próbálkozni.


Azért a FB elég jól össze van rakva, nagyon szűkös a lehetőségek listája és szerencsére egyre inkább szűkül is.

2020. aug. 26. 11:12
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Már ott bukott a zseniális elméleted, hogy a NAV vagy papír alapon vagy Ügyfélkapuba küld. :)
2020. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
#22 na igen, de az ügyfélkapu küld egy email értesítőt arról hogy kaptál valamit.
2020. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Alex Fly ***** válasza:

Nos: te az áldozatot akarod "hackelni", mem a rendszert. Ez nem h4x, hanem szoceng. A brute force pedig normális helyeken nem fog működni - egy gyorstalpalót végzett coderpalánta 3 feles után is ír legalább 8-10 olyan kódot, ami ezt kivédi.

Aki ezekre hivatkozik, az max. wannabe, nem haxor - de inkább egyszerű scriptkiddy...

2020. aug. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Persze hogy az áldozatot!

Feltörni a FB teljes adatbázisát kicsit lehetetlen melónak tűnik egy nálam nagyságrendekkel jobbnak is.

2020. aug. 27. 02:38
 26/26 anonim válasza:

Csak engem izgatott fel a téma?


Az igazi hackerek olyan szexik😈


(A hisztit leszámítva)

2020. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!