Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » BitLocker-el titkosítot...

BitLocker-el titkosítot Pendrive megnyitása miért nem lehetséges?

Figyelt kérdés

Ismerem a jelszót, és a helyreállítási kulcsot is. Megadom, elfogadja, de nem nyílik meg. A Win. intéző csak homokórázik, de a tartalom nem érhető el. A TotalComanderben látom legalább a fájlokat és mappákat, de tovább itt sem jutok.


A jelszó biztosan jó. Régen volt szükség a meghajtóhoz való hozzáférésre, hónapokkal ezelőtt. Akkor még gond nélkül működött, most viszont valamiért megakad.

Van ötletek, miért nem nyílik meg rendesen? Mit lehetne tenni vele?



#titkosítás #enkriptálás
2020. ápr. 20. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazon a gepen, ugyanazzal a felhasznaloval probalod megnyitni?
2020. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahhh sry beneztem, tehat megnyilik, de nem lehet kiolvasni a fajlokat. Akkor bizony annak reszeltek, mentesbol helyre kell allitani az adatokat.
2020. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod. Ugyanaz a gép, ugyanaz a user. Próbáltam másik gépen is, ugyan ez van. Lefagy, és nincs tovább.


Ez volt a biztonsági mentés.....

Tudom, tudom.... nem pendrivon kellett volna tartani... Jogos :(

2020. ápr. 20. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy bitlockerezett pen ugyanúgy megsérülhet mint egy nem bitlockerezett..

Jobban kell ügyelni a kihúzás előtti leválasztásra, meg bármely pendrive el tud használódni.. ilyenek a pendriveok. ;)

2020. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez már csak eső után köpönyeg... de "egy mentés nem mentés". A biztonsági mentés is megsérülhet. Ráadásul a pendrive kifejezetten háklis jószág. Ami kicsit is fontos, arról legyen legalább 2 mentésed, és időnként ezeket is ellenőrizd, hogy olvashatók-e!

Sőt, ha még használsz optikai meghajtót, tapasztalatból tudom javasolni, hogy az egyik másolat egy DVD legyen! Alig kerül valamibe (azért érdemes jó márkát - pl. Verbatim - venni), és elég sok minden ráfér. Egy példányt meg fel lehet tölteni felhőbe. Egy meg mehet ki külső merevlemezre, és gyakorlatilag teljes a biztonság. Az optikai meghajtót pont azért preferálom még ma is, mert alapból csak olvasható, nehezen lehet egy véletlen beleírással tönkretenni.

A titkosítás meg akkor szükséges, ha tényleg érzékeny adatokról van szó. Amúgy csak extra veszélyforrás.

2020. ápr. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Az élet túl rövid ahhoz, hogy szabályosan válaszd le a pendrive-ot" :) Úgy néz ki vannak pendrive-ok, amik megérdemlik :)

Ok, hát bíztam benne, hogy van rá mód valahogy megpöcögtetni, hogy magához térjen, és beolvassa amit kell.


Igazatok van!

Ezekkel nagyjából tisztában is voltam. Az adat vissza szerezhető, igaz, kicsit körülményesen. (más is tárolja ezeket. Tőlük hozzá tudok férni, csak hát macera.) Azért került pendrive-ra, mert hurcolásznom kellett magammal, ezért (is) lett titkosítva. Kifejezetten érzékeny adat, szóval a titkosítás indokolt.

Igen, erre jó a felhő, hogy ne keljen cipelni a pendrive-ot. Jogos. viszont privát tárhelyre nem rakhattam, nem privát tárhelyre meg pláne nem. :)


Jó lecke volt, megtanultam. :)

Köszönöm nektek a segítséget. Legyen szép napotok, és maradjatok egészségesek. :)

2020. ápr. 22. 07:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Floppy vagy pendrive helyett inkább 2.5" USB3 SSD vagy HDD-t használj legközelebb. Ezek megbízhatóbbak.
2020. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az élet túl rövid ahhoz, hogy szabályosan válaszd le a pendrive-ot"

Aztán meg egy élet is kevés, hogy visszaszerezd az adataidat.

2020. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!