Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom megvédeni a...

Hogyan tudom megvédeni a laptopomat?

Figyelt kérdés

1. Windows 7-et használok és ha valaki hibásan írja be a jelszót, akkor is be tud jelentkezni IDEIGLENES PROFILLlal, ezt hogyan tudom kikapcsolni? Elvileg nem férhet hozzá a fájljaimhoz, de ha valaki nem 2-es volt informatikából, akkor 3 kattintás és máris látja őket.


2. Van valami megoldás, amit rá lehet tenni a laptopra "zár"-ként, hogy ne lehessen kinyitni vagy valami? Mert megyek szeptembertől egyetemre és a koliban kell hagyni. Nem akarom, hogy belegarázdálkodjanak, meg ugye vannak személyes dolgok is rajta.


Köszi! (:


2010. júl. 26. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Futtatás: gpedit.msc Itt úgy osztod a jogokat akár az "ideiglenes felhasználónak" ahogy szem-száj ingere.


2. elsőként lejelszavazod a felhasználói fiókodat. Másodszor vagy szerzel egy szám/kulcszáras bőröndöt, nagy a notidat mindig berakod a kulccsal zárható szekrényedbe éjszakára és/vagy amikor nem tartózkodsz a koliban.

2010. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :D
2010. júl. 26. 11:49
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy van a gépek oldalán vagy hátán egy kis vékony nyílás (2mm széles 8mm hosszú kb) és ide lehet venni egy zárat amit ha bedugsz nem tudják felnyitni a géped.

bocsi de a pontos nevét nemtudom:S

2010. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

annak a neve keningston lock

és attól még mindig fel lehet nyitni a fedelét.

2010. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem miert nincs ilyen "ideglenes felhasznalo"? Vagy miezhogylehetaktivalni?
2010. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket. Nem tudom, hogy most itt ezek árban hogyan mozognak. Tudtok mondani árakat? Szerintetek melyik a hatásos? Végülis nem az a cél, hogy ne lehessen kinyitni, csak az, hogy ne tudják használni... :D De régebben láttam az újságban valami laptopzárat, olyan nincs? :D


Egyébként szerintem alapból mindegyiken van ideiglenes profil, mivel ha rosszul írom be a jelszót és ráenterezek, akkor beléptet. Elvileg nem tudnám megnézni a fájlokat (például az asztalon sem azok a dolgok vannak, mint a normál profilban, de a sajátgépben való kutatkodás után megtalálod). Egyébként ezt ki lehet kapcsolni? :D Mármint a profilt.

2010. júl. 26. 16:09
 7/12 A kérdező kommentje:
+ ezt a lezárós dolgot nem tudom mennyire tudnám elmagyarázni, de a gép az HP PRESARIO ( [link] ) és nincs rajta zár, csak le lehet hajtani a fedelét... Ez nem tudom mennyiben befolyásolja azt, hogy korlátozhassam a használatát... :D
2010. júl. 26. 16:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Ideiglenes profil? Ez Win7 RTM kiadás, ugye? Buherált?


Esetleg vendégfelhasználó. Nekem ilyen nincs, ha lenne, tudnék róla. De holnapra kipróbálom mindenképpen, ez biztonsági kockázat.


Annyit kell tenned, hogy lejelszavazod a géped, és kikapcsolod a vendégfiókot. Ha nem akarod, hogy hozzáférjenek, vegyél egy kulcsra zárható lapos fémkazettát, béleld ki szivaccsal, és csavarozd a kazettát a szekrényed aljára, 8 ponton legalább. Ja, és legyen rajta 2-3 zár. Haveromank is ilyen van, ő a macbookját tartja benne. Kulcsot ne hagyd el, mert akkor a zisten se fog rajtad segíteni.


A Kensington arra való, hogy egy adott hardvert fémhuzallal egy helyszínhez rögzítsünk (mint a kutyán a lánc). Van egy T alakú retesze, meg egy kulcsos- vagy számzár rajta.


De mivel mi kulturáltak vagyunk, nem basszuk szét a másik gépét. Nincs is jelszó a gépeken. Szinte mindenkinek van gépe, és ha olyanunk van, cserélgetjük egymás között. Persze a személyes dolgokat tiszteletben tartjuk. Ha értelmes társaid vannak, és nem vagy annyira irígy, hogy kb. egy negyed órára se adod nekik oda, akkor nem hinném, hogy piszkálni fogják.


Ja, és aki tényleg ért hozzá, attól szoftveres eszközökkel nem könnyű megvédeni, mert szinte minden védelem feltörhető (belátható időn belül), ha ésszel csinálják.

2010. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben van, köszönöm az értelmes hozzászólásod! Bár nekem is le van tiltva a vendég fiók, de attól ha rosszul adom meg a jelszót, a hibaüzenetet leenterezem és nem ESC-kel lépek ki, akkor belép ideiglenes profillal. Nem tudom miért van.

Egyébként nem hinném, hogy buherált változat. Ajándékba kaptam a gépet, szerintem jogtiszta szoftver van rajta. Az nem tudom, hogy mennyi változást jelent, vagy mit befolyásol, hogy ugye a PRESARIO jele ( Q ) mindenhol ott van. A Win bejelentkezőképernyőjében, a háttérben, meg felrakták rá gyárilag a HP dock-ot és egyéb HP-s termékeket. :S

2010. júl. 26. 22:19
 10/12 A kérdező kommentje:
A gpedit.msc-t nem tudom használni. A windows nem találja a fájlt, ell. hogy helyesen írtuk-e be a nevét... Tipp???:D
2010. júl. 27. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!