Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért ni a CPU 100%-ra, mikor...

Miért ni a CPU 100%-ra, mikor megnyitom az explorert?

Figyelt kérdés
Ma délutántól használhatatlan a 4 hónapos laptopom, nem tudok böngészni. Nagyon lassú, mikor megnyitm a böngészőt. Mi okozza és hogyan tudok ellene tenni? Ha bezárom, akkor jó, de használni szeretném!
2008. nov. 17. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Használj valamilyen alternatív böngészőt, az IE nem igazán jó választás tulajdonképpen semmilyen célra.
2008. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt gond, tehát nem váltanék.Már megszoktam 6 év alatt...
2008. nov. 17. 22:25
 3/10 anonim ***** válasza:

valószínű, hogy betelepült valamilyen rezidens program. (gyanítható, hpgy egy trójai...)

első lépésben nézd meg a feladatkezelőben, hogy melyik program hajtja ki a processzort, ha az ie, akkor futass le egy trójai ellenőrzőt és nem árt, ha vírusellenőrzést is végzel.

nem tudom, hogy milyen tűzfalat használsz, de ajánlom a ZA- t, mert egyrészt igen hatásos, másrészt folyamatosan nyomon lehet követni az adatforgalmat vele, ill. naplózza, hogy milyen programok vannak fenn a hálón, és be is tudod állítani, hogy melyiket engedje ki a gépedről, ill. melyiket engedje be.

2008. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Erre gyanakodtam én is, ezért elkezdtem a spyware terminátorral. Kipróbálom amit tanácsoltál, köszönöm! Igazából nem használtam tűzfalat, mert rutoter mögött vagyok laptoppal, gondoltam megvéd.
2008. nov. 17. 23:43
 5/10 anonim ***** válasza:
igaz, hogy a routerekben eleve van tűzfal, de meglepődsz, hogy ennek ellenére mennyi szemét igyekszik bejutni - amit (pl. nálam) a ZA megfog...
2008. nov. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A feladatkezelőben sajnos nem látszanak teljes részletességgel a futtatott programok. pl. ha egy svchost folyamat pörgeti a processzort. Keresni kell egy process explorer programot pl. procexp és azzal belenézni az xp lelkébe, milyen háttérfolyamat fut és honnan indította a windows.
2008. nov. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig semmi sem segített. Nem lehet újratelepítés nélkül megúszni? Én annyira nem értek hozzá, hogy mindenhová bele tudjak piszkálni.
2008. nov. 18. 11:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs tapasztalatod a hibakeresésben, akkor hiába próbálok tanácsot adni. Egy lecsót meg lehet főzni a kapott tanácsok alapján, de töltött őzgerincnek áfonya mártással nem állok neki előzetes főzési tapasztalat nélkül. Ez most az őzgerinc esete. Több helyen kell ellenőrizni dolgokat, és nehéz mindent számba venni látatlanul. Kérj segítséget valakitől, aki profi. Ha félprofi, akkor van rá esély, hogy megborítja a géped.

Nem tegnap kezdtem a szakmát, többször dolgoztam okostojások után.

2008. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

...szoktad törölni a böngésződben a személyes adatokat néha?

A jelszókezelő kivételével mindent. És használj rendszeresen karbantartó programot [link]

Eszméletlenül lelassulhat a böngésző, ha ezeket nem használod. Ha ezek nem oldják meg a problémát, akkor sajna bekaptál valamit, kérj segítséget...bár sokáig tarthat.

2008. nov. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Természetesen mindig takarítom a gépet. Újratelepítettük, mert elbújt valahol az a valami.

Köszönöm a válszokat!

2008. nov. 19. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!