Házkutatásnál lefoglalt számítógépen lévő Bitlockeres meghajtótitkosítást feltudnak törni a hatóságok?
Elméleti kérdés. A titkosított meghajtó, feltételezhetően perdöntő bizonyítékokat tartalmaz egy bűnténnyel kapcsolatban.
A jelszóról csak egy ember tud (a gyanúsított), viszont ő tagad mindent.
A jelszó elég komplikált a brute force támadással szemben.
256-bites AES titkosítás.
Szvsz a kormányoknak a Microsoft igen nagy valószínűséggel ki fogja adni a kulcsokat a backdoorokhoz, úgy meg még csak feltörniük sem kell, megnézhetik, amit akarnak. Egyszerűen üzleti érdeke fűződik ahhoz, hogy jóban legyen a hatalommal.
Ha VeraCryptet használna a gyanúsított, az már más tészta ott tényleg törniük kellene, de az még nekik sem triviális dolog, szerintem inkább valószínű, hogy megpróbálnák kizsarolni belőle a jelszót.
"megpróbálnák kizsarolni belőle a jelszót"
Jelszó kitalálható, ha jól belemerülnek az adattestébe és belenyomnak pár munkahetet. Mert a jelszót valamihez kötni szokták a júzerek:
- kutya nevéhez
- születési évhez
- becenévhez
- volt iskolához
- stb.
Innen terjedt el a mondás/vicc hackerek között: "Feltörték a jelszóm, meg kell változtatnom a kutyám nevét."
Akkor van para, ha hash 32-64 hosszúságú mixelt karakterlánc a jelszó. :) Ha annak találd meg a kombinációit. :D
Nyilván lementette valahova, ha okos akkor papírra (elektronikusan meg nem töröd) és valahova eldugta.
#4-es: ez nem ennyire egyszerű. Természetesen érdeke, hogy a kormányokkal jó kapcsolatot ápoljon, viszont nem belőlük él, hanem az ügyfeleiből. Ha kiderül, hogy a gyártó hátsó kapukat hagy, nem lesz az a vállalat, amelyik rábízza magát erre a technológiára, és akkor hiába a kormányok jóindulata, lehúzhatja a rolót.
Ha szerencséjük van, akkor a rendszer beboot-ol (és ahhoz pl. TPM chip esetén nem kell jelszó). Már „csak” egy olyan Windows sebezhetőséget kell találni, amivel távolról hozzáférnek a rendszerhez, és ott van a kinyitott fájlrendszer, lehet kutakodni.
#6
Nyílt titok, hogy a Windowsban vannak backdoorok kormányok számára.
Egyszerűen muszáj nekik hagyni benne, mert a kormányok több országban kötelezhetik őket, hogy engedjenek hozzáférést a felhasználók eszközeihez vagy logokhoz. Az Egyesült Királyságban például a sima állampolgárokat is törvény kötelezi, hogy nyomozás esetén adják át a jelszavaikat a hatóságoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!