Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balatonzamárdiba ha szeretnék...

Balatonzamárdiba ha szeretnék horgászni, kell engedély? Fontos nagyon.

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, ott szoktunk nyaralni, kaptam botot és ki szeretném próbálni! Kell-e oda engedély? SZabad egyáltalán? Ahová mi szoktunk menni, van kijelölt hely a horgászatra, kérdés hogy ilyen fiatalon szabad-e?

...

Ha nem, és én mégis megteszem, akkor mennyire büntetnek meg? Ha azt mondom hogy nem tudtam róla? Végülis még most sem tudom hogy mit kéne tenni...


Köszönöm!


2010. júl. 7. 23:35
 1/8 anonim válasza:
nincs olyan. hogy Balatonzamárdi
2010. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

amúgy a kérdésre válaszolva:

A horgászat feltételei, engedélyek [szerkesztés]

Mivel a horgászat során a köztulajdonból a hal magántulajdonba kerül, a horgászatot a halászatról és horgászatról szóló törvény[1] szabályozza. E törvény szerint a horgászatra jogosító okmányok a következők:


Állami horgászjegy [szerkesztés]

Az állami halászjegyet vagy horgászjegyet a horgászegyesületek (a magyar állam megbízásában) egy évre - díj fizetése ellenében - adják ki. Állami horgászjegyet az a horgász kaphat, aki már letette a horgászvizsgát és nem követett el horgászati szabálysértést. Az állami horgászjegy díja 1000 Ft. 14 év alattiaknak és 70 év fölöttieknek viszont nem kell fizetni a díjat.


Területi engedély [szerkesztés]

A területi engedélyt egy adott vízterület hasznosítója (horgászegyesületek, cégek, magánszemélyek, önkormányzatok stb.) adhat ki, aki rendelkezik a vízterület halászati jogával. A területi engedély csak állami horgászjeggyel rendelkező horgásztársnak adható ki.

2010. júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És ha kifogom a halat és egyből visszadobom? Nem akarom kifogni, megenni vagy valami hasonló :)

Csak horgászni...

Ha lemegyek és minden nélkül nekiállok horgászni és jár arra egy ilyen hal ellenőr, akkor megbüntet?

2010. júl. 8. 00:00
 4/8 anonim válasza:
56%
Szerintem akkor is, mivel úgysem tudod neki bebizonyítani, hogy te vissza akartad dobni
2010. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És milyen gyakoriak ezek az ellenőrök?

Hány forintra fog megbüntetni?


Köszönöm hogy válaszolsz nekem!

2010. júl. 8. 00:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Felpontoztalak:)
2010. júl. 8. 00:05
 7/8 anonim válasza:
Azt nem tudom milyen gyakran szoktak ellenőrizni, de a büntetés 10-től 200 ezer ft-ig terjedhet ha elkapnak
2010. júl. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az a legegyszerűbb, hogy bemész zamárdiban a legközelebbi horgászboltba, mondod hogy egy horgászjegyetjegyet szeretnél. Ő ad, te meg 24 óráig pecázhatsz. A Balaton nagyon felkapott nyáron, tuti hogy ellenőrök is járnak.
2010. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!