Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gyorsúszás pár probléma. Mi a...

Gyorsúszás pár probléma. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Kb. 8 hónapja tanultam meg gyorsan úszni. Két hónapja újra kezdtük, mert a technika gyenge volt. Most van pár gondom. Levegővétel: ha teljesen kifújom, mint ahogy olvastam pár helyen, úgy érzem, hogy légszomj alakul ki. Ugyanilyen légszomj van, ha megpróbálom fokozni a tempót. Most azon gondolkozom, hogy mégsem kellene minden levegőt kifújni, inkább kisebb légzésre váltanék, de úgy meg nincs elég oxigén.. Lábtempó: hamar elfárad a lábam, illetve a csípőm valahogy merev. Ha szabályosan csinálom, úgy érzem nem haladok. Ha nem szabályosan csinálom (utána rúgok picit térdből) akkor haladok. Inkább ezért a karra koncentrálok, a láb olyan muszájból mozog, kis energiával.. Ha szabályos a kartempó (végig húzom, magam mellé, végén csuklóból is rátolok), akkor utána már nincs meg a szép könyök kiemelés, ha megvan akkor úgy érzem nincs pihenő idő a kezemnek, savasodok, fáradok. Tehát: mit lehetne tenni, hogy szabályos legyen, összhangba legyen a mozgás, ne fáradjak el, és tudjak haladni?

2017. nov. 3. 11:04
 1/3 anonim válasza:
Erre nagyon egyszerű a válasz: gyakorlás gyakorlás gyakorlás. Az állóképességedet kell növelni, hogy ne fáradj el ezáltal a tüdőd is tágulni fog és erősebb is leszel, hogy szabályosan is tudj úszni ne csak plusz energiabevitellel.
2017. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fogj meg elöl egy labdát vagy egy úszódeszkát és gyakorold a lábtempót. A gyorsúszás lelke a lábmozgás
2017. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb 10 éve úszok és 6-7 éve vízilabdázok.

Profi úszó egyáltalán nem vagyok:D

De En saját magam találtam ki és fejlesztettem a technikam:

Levegőnél annyira nem koncentrálok mar, ugye 3as levegő az alap amíg a fejem a vízben van En minden levegőt kifújok ha kezdek elfáradni akkor áttérek a kettesre és közbe valtogatom az oldalt (mert páros és akkor egy oldalt vennem végig a levegőt

De minnel kevesebbszer veszel levegőt egy hossznal (5os 7es levegő) annál gyorsabb Vagy (ált.rovidtavnal)

A lábamat sajna En is ritkán használom mostanában próbálom többször, de az igazából akarat kérdése és ahogy mondtak GYAKORLÁS és hogy a lábtempo alap dologga váljon és egyszer csak észre sem fogod venni hogy használod! :))

Kartempo:így nehéz elmagyarázni, de kinyújtod a karod ugye ,a végén rátehetsz csuklóból utána NEM magad mellett hanem magad alatt húzol!!!!

Ha megnyugtat 6 év után garantáltan jól fogsz úszni heti 2-3 eddzessel.

FÁRADNI MINDENKI ELFÁRAD MEG A VILÁGBAJNOK ÚSZÓK IS EZÉRT SPORT AZ ÚSZÁS!Ezt nem fogod megúszni soha;)))

2017. nov. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!