Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Univerzális medium heavy...

Univerzális medium heavy feeder botom hány gram dobósúlyú legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék venni magamnak egy feeder botot. Elég kezdo vagyok. Annyit már utána olvastam, hogy legyen 3,60 hosszú, medium-heavy erosségu. Csak mivel Szlovákiában veszek és olcsobb kategoriákat nézek, nálunk inkább egy darab számmal van megadva a dobósúly. Olyan botot szeretnék, ami azért ki tud húzni (amator fárasztási technikával is) egy horogra akadt tizes pontyot is, de még a kisebb halakat is jol jelzi. Hány gramos botot vegyek? Leginkább a 80 vagy a 100 gram kozott vacilálok. Sajnos olvasásom alapján nem tudom eldonteni hogy ezek inkább kozépértékek, vagy felsohatár akar lenni.

2017. szept. 26. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a dobósúly határozza meg,hogy mekkora halat tudsz fogni vele.

Egy 5-25g matchbottal is kilehet fogni 20 kilós pontyot.

Sima 3m-es 30-50g method feeder botommal van a csúcsom 14.25-ös nyurga.


Dobósúly az a táv,és a szerelék kérdése kell legyen.

2017. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De sajnos ezeken a botokon nincs feltuntetve, hogy medium heavy a bot. Csakis kizárolag a dobosuly. Ugyhogy én a dobosullyan a medium heavy botot szeretném eltalálni vele. Azért van szukségem a dobosulyra általánosítva.
2017. szept. 26. 23:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokszor gyártófüggő a dobósúly és a szint jelölés.

Átlagosan egy medium vagy medium-heavy 40-80g.

Van ahol 80-120g a heavy,de van ahol a 160 is még heavy...,csak annyit tudj : mekkora távra akarod használni, tavon vagy folyón (ha folyón akkor mennyire sebes sodrású) ,milyen a tó : full tiszta,akadómentes,vagy kb nádfal mellett 1m-rel van a peca.


egy sima akadómentes nyílt vízű tavon,40-50m környékén egy 40-80g mediumheavy bot több,mint tökéletesen elég mondjuk 3.3-3.6m hosszban

Egy sebes dunára,tele kövekkel,és akadóval ahol kell egy 200g összsúly a sodrás miatt ott XXH botok is kellhetnek.


Ahol meg tavon 85-100m vagy felette ott 3.9 de inkább 4.2m bot.

2017. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!