Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Bolognai botos horgászat...

Bolognai botos horgászat probléma?

Figyelt kérdés
A minap Bolognai bottal horgasztam, nem túl erős sodrasu csatornán, egy 3 grammos uszoval, a problémám az volt, hogy, ha messzebre dobtam az uszot, egy ideig állt, majd ahogy oblosodott a zsinór, lehuzta az uszot a víz alá. Mit kéne tennem? Merulos zsinórral megoldodna az a probléma? Vagy eleve ilyen kicsi uszot amúgy is elfog vinni a sodras hiába rakom fenékre?

2016. ápr. 10. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia mindenképpen növelni kellene az olmozást, és vele együtt az úszó sulyát is. Többféle szereléket állíts össze növekvö súlyban és aztán próbálgasd melyik lesz a nyerö!

A sülyedö zsinór egyedül nem oldja meg a gondot.

2016. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2016. ápr. 10. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Folyóvízi úsztatásra a merülő zsinór a legrosszabb választás, kifejezetten az a cél, hogy az úszó mögötti zsinór vagy a levegőben legyen, vagy a vízfelszínen ússzon, ne merüljön el.

Nem teljesen világos mit is szerettél volna elérni, de ha jól értelmezem, a bot spiccétől jóval beljebb, megállítani a sodrásban az úszót, hogy az ott stabilan megálljon, ne merüljön el, ne vigye el a víz.

Ez sajna nem működik.

Egy enyhe sodrású csatornán, ha a víz nem túl mély, elég a 3 grammos úszó, de az úszó formájának komoly jelentősége van.

Kétpontos rögzítésű tömzsi (gömb, körte, szilva) testformájú úszókat használunk, az állóvizeken kedvelt úszók folyóvízre nem jók, a fizikai törvényeknek engedelmeskedve vagy elfekszenek a vízen, vagy elmerülnek.

Klasszikus folyóvízi úszó formák:

[link]

[link]

[link]


Az úszó méretét a sodrás erősségéhez, a vízmélységhez, és bizony még a szél erősségéhez igazítva kell megválasztani, a szeles idő nem a bolognaizás barátja, élénkebb szélben variálni kell.


Az úszó méretét, és az ólmozást úgy kell megválasztani, hogy a visszatartva úsztatott szerelék ólmozását a sodrás ne emelje el a fenéktől, de az úszót nem húzza le a víz alá a súly (nincs túl súlyozva - lehet olyat csinálni, de az egy másik történet)


Az úsztatást folyamatosan kontrollálni kell, nincs számottevő öble a zsinórnak, az úszó és a bot spicce között feszes a damil, leszámítva az "engedem" periódusokat.

Ez a játék sárkányeregetéshez hasonlóan működik, a sodrás iránya a "szél", de a sárkányt nem engedjük rohanni a széllel, az annál lassabban halad, olykor áll.

Az úsztatáskor megállított úszó alatt a fenék közelében tovább libben a csali, de nem rohan el a halak előtt, sokszor olyankor van kapás. (az úszó ólmozása egyetlen megfelelő méretű csepp ólom, a slepp lehet akár 60 centi fölötti hosszú is)


Miért nem működik a spicctől messze bent, a sodrásban megállított szerelék?

A sárkány eregetés fizikai törvényei miatt.

Egy félkör íven kihozza a sodrás az úszót majdnem a spicc vonaláig, s ott megáll.

Ez jó, mert meg tudod állítani a szerelést, úgy, hogy folyamatosan egy helyben álljon, de annak vonala kb a bot spiccével van vonalban.


A Clarusso gyárt különböző lapos úszókat:

[link]

Ezek viszont minimum haladó bolognai-tudást igényelnek a horgásztól, vagy még jobbat, nem véletlen, hogy ilyen úszókat alig látni átlag pecásoknál, versenyzőknél viszont népszerű.

2016. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen, kimerito választ adtal!
2016. ápr. 10. 23:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!