Pergetéshez, kezdéshez, milyen villantó és wobbler készletet ajánlanátok?
Milyen vízen horgászol?(álló,folyó, mélység, akadók stb...
Milyen botjaid vannak, tervezel-e új botokat venni?(más bot kell egy dd crankhez és más egy jerkbaithez, más bot kell egy 4-5 grammos finesse csalihoz és más egy 150-200 grammos swimbaithez)
Mennyi pénzt szánsz a szettre?
Milyen módszereket szeretsz?
Készletet, szettet semmilyent.
Darabonként érdemes műcsalit vásárolni, ahhoz pedig minimum tudni kell a vízterület jellemzőit (álló, folyó, lassú, gyors, vízmélység, akadók, stb).
Lényeges még a bot, annak erejével, érzékenységével harmóniában kell legyen a használt műcsali.
Wobblerezéshez nem biztos, hogy jó az a bot, ami támolygózáshoz megfelel.
Támolygó kanalak közül egyébként kedvencem a Rublex Orcla, de noname darabok között is találni használható, olcsó darabokat, amelyek alakban hasonlítanak a Rublex kanálra.
Wobblerekből kismillió a választék, de ezeknél a műcsaliknál már a gagyi nem biztos, hogy jó lesz.
A silány anyagminőség miatt megbízhatatlan, sérülékeny, megfelelő mozgásra képtelen bóvli hiába olcsó, ha nem működik.
Vannak kivételek, de vagy kísérletezgetsz velük, vagy megveszed a drágább verziót, amelyekről tudod, hogy működnek.
A víz jellemzőinek ismerete a wobblerek esetében alapvető fontosságúak.
#1 vagyok. egyet értek a #3 válaszolóval, olcsó wobbler felejtős.
Bennem fel sem merült hogy a szett valami készletet jelöl, nem pedig darabonként kiválasztott csalikat.
Minőség/ár:
domolykós patakpeca:
1500 forintos lengyel wobbler: 4-5 hal után kuka, gyenge a horog, hajlik, rosszabb esetben törik, hegye újonnan sem "ragad" a körömhöz. Rozsdásodik a horog, kulcskarika, drót.
4000-5000 Ft illex/jackall chubby:
15-20 hal után olyan mintha új lenne, horog tökéletes.
Patakban akadót fogtam, beszakadtam. kb 10-12 nap után ugyanott pecáztam, újra megtaláltam az akadót, de most sikerült kiszednem(egy pulcsi volt).
Benne volt az előző wobbler is. Semmi sérülés, semmi rozsda, a horog tökéletes, átment a körömteszten, ráadásul a wobbler szép tiszta lett, mert kb 2 hétig mosta a patak folyó vize.
Nem beszélve arról, hogy egy jobb minőségű wobblernek jobb a mozgása, stabilabb, így több halat is fogsz vele.
Mi a drága? 1000 Ft-os wobbler, amivel fogsz 1-2 halat, vagy egy 6.000Ft-os amivel 100-at, ha nem szakad be.
Mint többen is írták, nem tudjuk pontosan milyen vízen horgászol (folyó-, állóvíz). Ettől függetlenül szerintem mindenképp szerezd be a következő műcsalikat:
1)körforgó villantók 3-as vagy nagyobb méretben: különböző színeket is válassz. Legyenek sötétebb (fekete, bronz, szürke) és világosabb (sárga, zöld, piros) színezetűek is. Elsősorban felszíni, víz közti horgászatra alkalmas. A csuka kajálja az ilyen fémdarabokat. u.i.: érdemes olyanokat is venned, amelyeknek ilyen pamacs van a végén
2) támolygó kanalak: ha helyesen vezeted őket sok krokodilt foghatsz vele. Mindenképp vékony lemezűt válassz, mivel kezdőként könnyebb vezetni, s minden vízmélységet meghorgászhatsz vele. Ebből is legyen több szín a kelléktáradban.
3) twisterek, gumihalak: a legolcsóbb műcsalik közé tartoznak. Nem muszáj márkásat venned belőle. A lényeg az, hogy szépen mozogjon a vízben, legyen akciója. Foghatsz vele süllőt és csukát is. Süllőknél inkább a sárgás-zöldes színek, csukáknál a fehér-piros színek a nyerők. Persze érdemes kísérletezni velük. A hozzájuk való jigfejet a vízmélység alapján válaszd ki. Fenék közelben nagyobbat, vízközt kisebb fejet használj.
4.)wobblerek: nagyon széles a kínálat. Ha minőségit akarsz, akkor ajánlom figyelmedbe a Salmo és Rapala műcsalikat. Ezekkel nem nyúlhatsz mellé. A gyártók honlapján egyébként sok infót megtalálsz róluk. Amit ajánlok: Salmo Minnow (balin, csuka, de még a süllő is felveszi), Rapala SSR illetve SR modellek (süllő), Rapala Tail Dancer (süllő), Salmo Zipper és Salmo Slider (csuka). Fontos, hogy legyenek természetes és mesterséges (figyelemfelkető) színű műcsaliaid is.
Kezdésnek leginkább a körforgókat és a gumihalakat (twistereket) ajánlóm.
#1 vagyok
#5:Salmo mint minőség?????????
Az a talán-talán még használható kategória(annak is az alja).
Körforgók... Mivel a kérdező teljesen kezdő, így nem rossz alternatíva, de inkább spinnerbait dupla willow kanalas változatban.
Úgy nem lehet semmilyen tanácsot adni, ha nem írja le a kérdező, hogy mennyit szán rá.
Pl. 10-20 ezer forintos kerettel nehézkes egy komplett műcsalipalettát összeállítani.
Illetve a legjobb állóvízi csalik sem érnek sokat, ha mondjuk egy gyors folyóban horgászik a kérdező.
Plasztikcsaliból igenis a drágát kell megvenni, össze sem lehet hasonlítani egy energofisht egy Deps, Keitech, vagy Megabass plasztikkal.
a trix nekem fura de a Farlow megbízható
én azt ajánlom
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!