Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi a különbség a match és a...

Mi a különbség a match és a pergető orsók közt?

Figyelt kérdés
pl nekem van pergető orsóm, akkor azzal nem is lehet match botozni? (úszós horgászni, és így fordítva?). csak mert van match orsóm is, de nem veszek észre a kettő közt különbséget, kivéve a feliratot csak.

2015. dec. 23. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan,mint a benzines kocsi ,hogy dízellel nem használhatod.

A pergető orsó lényege,hogy strapabíró legyen,rengeteg tekerést kibírjon,még is könnyű,hogy egésznap tudd tartani,nincs szükség nagy dobra ,nagy zsinór kapacitásra.

Míg a match botos inkább arra megy,hogy terhelhető legyen stabilan,könnyű,több zsinórtároló kapacitás ,távdobáshoz alkalmas (60m-re is akár) ,magyarul széles dob ,kis mélységgel (150m zsinór ráfér kb).


Használhatod te

2015. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem sok kulonvseg van , esetleg a dob atmeroje nagyobb vagy nincs akkora pereme. Esetleg nagyobb az attetel , de a pergeto orsok se lassuak. Ugyhogy hasznalhatod mind a kettot a masik modszerhez.
2015. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pergető orsók stabilabbak, erősebbek jól össze vannak rakva, azokat használhatod matchbotozásra.

Matchorsót más célra találták ki, az alkalmatlan pergetésre. Gyengébb fék, gyengébb szerkezet, rotor, és felkapókar nem fonottra van tervezve, nem bírja a 2-3-4-5 kilós fékerőket.

Talán egy minőségibb matchorsó alkalmas lehet mondjuk kis fejekkel gumizni, de ne kísértsd a sorsot.


Mondjuk az 5-10 ezer forintos orsók, legyen bármi rájuk írva semmire nem alkalmasak.

/megjegyzés: nem tudom mi az a felirat, amit néztél, de a "spinning reel", az csak annyit jelent hogy peremfutó orsó. Sokan rosszul fordítják ezt. A "pergetés" az a műcsalis horgászat, angolul "lure fishing"/

2015. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nagy ellenállású csalinál hatalmas igénybevételnek van kitéve egy orsó. Egy spinnerbait, ddCrank, nagyobb chatterbait akár egy horgászat alatt ki tud nyírni egy rosszabb minőségű peremfutó orsót. Nekem kis crankbaitekkel is sikerült 2 alsó kategóriás (20.000Ft) Mitchell mag premiert széthajtani 1 szezon alatt.

2015. dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!