Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Januárban tavon mennyi esélyem...

Januárban tavon mennyi esélyem van törpeharcsát vagy keszeget fogni? Mennyire kapnak a halak és mire?

Figyelt kérdés

2015. szept. 15. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt elöre meg mondani így nem lehet!

Ha kemény tél lesz be lesznek fagyva a tavak, lékhorgászat

jöhet esetleg csak szóba, ami inkább a rablóhalas horgászat

ideje. Ha enyhébb tél lesz, nem lesznek be fagyva a vizek,

akkor lehet próbálkozni békés halakra is de hogy fogni is lehet e belölük az csak akkor és ott derül ki.

2015. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gomzoli ***** válasza:

Bodorkát lehet fogni akár lékből is, szerencsére télen is aktív, persze nagyon nehéz megtalálni őket, és akkor is a lehető legfinomabb szerelékkel, apró csalival kell próbálkozni, kevéske felhős etetés mellett.

A törpeharcsa hála istennek télen szinte nyomtalanul eltűnik, passzivitásba vonul.

2015. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,nekem léken is ment a horgászat.

IGaz sajnos manapság ha befagy akkor ,ahhoz kevés ,hogy rámenjek nyugodt szívvel,de ahhoz elég ,hogy hiába töretném fel ,1 óra múlva ugyanakkora lenne.

Én úgy szoktam "csalogatni" a halat,hogy hidegvízi aromát bekeverek sima vízzel és néha csurgatom a lékbe 3-4 kupaknyit,ez szép lassan elterül,nem tömény,de még is elég lehet figyelemfelkeltésre.

illetve pár darab (nem marék inkább ujjhegynyi) ebben a higitott aromában felpuhított angolmorzsát vagy keményre darált kukoricát szórok rá.

2015. szept. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!