Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy lehetne szelektálni a...

Földi Erik kérdése:

Hogy lehetne szelektálni a kis pontyokat?

Figyelt kérdés

Tavon horgászom ngyobb pontyot akarnák fogni,vagy amurt de nem jön ösze mert az lenne a baj hogy ha akár milyen csalit teszek a horogra pl."nagyobb pelett,vagy nagyobb bojli,tigrismogyoro,akkor is a kis ponty akad vagy kárász ezt szeretném ki szelektálni és ezért kérném mindenki segítségét hogy segítsetek Köszi előre is.

Mert már nem tudom mit tegyek.



#1-2-3-5-5-8-3-2-7-10
2015. aug. 30. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Chilis ,csípős csalikat próbálj ki,a nagy pontyok oda vannak érte.

vagy ha egyből elözönlik az etetést akkor az etetés mellett 1-1,5 méterre horgássz...

2015. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

aha értem,de a kis ponty csak akkor jön ha etetek szerintem lehet végolmos szerelékekkel kéne meg probálni?

vagy szemes terménnyel kéne csak azt nem tudom messzire be juttatni az a baj

2015. aug. 31. 07:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Etetni mindig kell,elmondom miért jön a "kis ponty" az etetésre : mert a halnak tetszik!

Jönne a nagy ponty is ,viszont 85%-ban az a végkifejlet ,hogy először a kisebb halak találják meg az etetést (még gyorsabban ,csapatosan mozognak) ,legtöbbször csak az etetés körében tudnak a nagyobbak csipegetni,mert "200 ft a földön elfordulsz 10-en vannak rajta" elven lényegében befedik a kis fehérhalak meg kis példányok az etetést,és kis etetésnél (pl : csak 1-2 gombóc,majd az kosárba lévő vagy csak kosárba lévő) előbb szokott elfogyni az etető nagy része,mint hogy a nagyobb példány odaférne,és megtalálja a kis a csalit és felveszi.

Ezért célszerű 10-15 alapozó gombóc,majd mellé 1-1,5 méterre dobni,mert a peremzónában cirkálnak.

és illik mindig ráetetni 10-20 percenként 1-2 gombóccal az etetésre és csak körbehorgászni.

2015. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gomzoli ***** válasza:

Egyszerű:

nagy méretű csalit kell használni. Nem a szokványos 18-20 mm-es bojlival, hanem 26-30 mm átmérőjűvel csalizni. Ez már elég jól megszűri a kis pontyokat, így jóval kevesebb kapásod lesz ugyan, de ami ezt behörpöli, az nem kétkilóska kezdőponty. Nem kell félni ezektől a pingponglabda méretű csaliktól, egy 5 kilós ponty szájában bővel elférnek már, a nagyobbakéról nem is beszélve.

Ha sok kisméretű hal jelenik meg az etetésen, akkor ez azt is jelenti, hogy nagyban meg kell emelni a beetetett anyag mennyiségét! Perceken belül képes egy 10-20 fős kis pontyokból álló csapat (pláne ha a kárászok is segítenek...) elpucolni egy 2-3 kiló szemes takarmányból álló etetést. Sok-sok szemes etetés kell, jócskán bojlit is közé keverve, ezen belül legyen pár maréknyi XL-bojli is közte.

2015. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem
2015. szept. 1. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!