Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Van itt olyan horgász, aki...

Van itt olyan horgász, aki szokott horgászni a Keleti-főcsatornán? Milyen eredményeket értetek el?

Figyelt kérdés
Nekem nem igazán jönnek az eredmények, csak törpeharcsa, kárász és keszeg. Milyen technikával, csalival, etetéssel horgásztok?
2015. máj. 17. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik szakaszon horgászol?

A kárász, törpeharcsa említése miatt úgy sejtem, Balmazújvárostól lentebb valahol, de ebben tévedhetek...


A Keleti nem egy intenzíven telepített víz, sőt kifejezetten nehéz pálya.

Vannak benne szép nagy halak, de a halsűrűség nem túl nagy (azt, hogy mekkora még becsülni sem tudjuk).

Vannak jó időszakok, de sokszor megtörténik, hogy bármit csinálsz, nem jön a hal.

Etetés nélkül szinte esélytelen jobb halakat fogni, de etetéssel is jókor kell a jó helyen lenni.


Jó lenne tudni, hol, és mire horgászol.

Úgy sejtem a keszegek mellé szívesen szákba terelnék pontyokat, amúrokat is.

A hely kiválasztásával kezdődik, ami lehetőleg csöndes környéken van, nem egy üdülősor közepén, és vannak a közelben jó halak, megfelelő vízmélység, a mederfenék nem bűzölgő iszap.

Etetésre különböző módszereket alkalmaznak a pecások, attól függően, ki hogy ér rá.

Szemestakarmánnyal etetnek, és nem egy-két marékkal hanem kiló a mértékegység...

Kukorica főzve, savanyítva; búza, tritikálé főzve, csíráztatva.

A kitartás és a türelem lényeges, már említettem, hogy vannak időszakok, amikor egyszerűen nem lehet kapásra bírni a nagy pontyokat, amurokat.

Vannak olyan időszakok is, amikor nappal nincs kapás, de éjjel csipegetnek a halak - ezt csak úgy tudod ellenőrizni, ha kint maradsz sötétedés után is.

2015. máj. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jól látod hajdúszoboszlói szakaszról van szó. A hely adott egy stég, de csendes helyen van, a hétvégi házsor szélén és nem szoktak a szomszédok kijárni. A cél hal ponty, amur. Csónakom, halradarom nincs. Nem igazán tudom pontosan milyen a stég előtt a meder viszony.

Kukoricás szoktató etetésen gondolkoztam én is.

Szerinted a meder melyik részére etessek? Mederközép?

Naponta ugyanabban az időszakban etetve lenne megfelelő?

Egyébként a feederbotos technikát részesítem előnyben.

Értelem szerűen a csali is kukorica lenne, de te mit gondolsz a pelletekről, bojlikról? Újdonságként beválhat?

Itt nem láttam , hogy bárki is használt volna ilyen csalit.

2015. máj. 18. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ártana valami képet kapnod az előtted lévő mederről, de jobb híján kísérletezhetsz is.

Azt nem tudom ott milyenek az áramlási viszonyok, a vízkivétel jelentős része Balmazújvárosnál történik, ahol én horgászom, (Hajdúnánás) jelentős a víz áramlás, amit etetéskor is figyelembe kell venni.

Etetésre három hely lehet alkalmas:

1: hozzád közelebb eső törésvonal, part menti sás széle

2: mederközép

3: túloldali törésvonal, sás szél.


Búza, kukorica, tritikálé 50-60 forint per kiló áron beszerezhető, érdemes ezekből legalább 10-20 kilót megvásárolni, ha egy kiló "gyári etetőanyag árát nézed, nem nagy kiadás a szemestakarmány ára.

Érdemes megfőzni a magvakat, arra kell valami alkalmatosság, nem a konyhában kell kotyvasztani az ebéd mellé :-)

Bojlit, pelletet próbáltuk, nem véletlenül nem látsz sok pecást ezekkel csalizni - ritka kivételektől eltekintve hozzá sem nyúlnak a Keleti halai.

Kísérletezhetsz vele, ha gondolod.


Kukorica, mint csali már jobb lehetőség, főleg, mert azzal etetsz is.

A legtöbb halat az etetőanyagból kiválogatott szemekkel fogtam.

Ami még nekem bevált: mézes, kagylós ízesítésű CUKK, natur csemegekukorica.

A többi ízt elég jelentéktelen eredménnyel használtam, pedig kipróbáltam rengeteget.

Főleg a festett, sárgától elütő (piros, lila, kék) színek nem váltak be - nem azt jelenti, hogy azokkal nem lehet halat fogni, de valahogy a sárga szín eredményesebb volt.

Ha a mederfenék iszapos, törmelékes, érdemes a csalit lebegtetni, rövid ~10 centis horogelőkén (fonott zsinórból)


A türelmet, kitartást nem lehet elégszer hangsúlyozni, nem biztos, hogy az etetésre néhány nap elteltével rá is állnak a halak.

Mellesleg a közelben szoktál látni nagyobb halakat fordulni, ugrani, vagy esete hallasz rájuk utaló hangokat?

Amikor nagyon le van tisztulva a víz, különösen érdemes éjjel bevetni a horgokat, olyankor nappal, pláne napsütéses időben elbújnak a halak.

2015. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én idén kezdtem el horgászni itt. Voltam kint elég sok napot, nem csak horgászni, hanem a telket karbantartani, de halőrrel még sose találkoztam. Járkálnak egyáltalán halőrök?
2015. máj. 18. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt igen, arra tudomásom szerint nem...

Nehéz érvvel elfogadtatni, hogy a Hajdú megyei MOHOSZ vezírek nem tudnak halőrt küldeni a Keletire, hisz a tavaik befuccsolása után már csak a Látóképi tározó és a Keleti őrzéséről kellene gondoskodniuk (Látóképen sincs halőr)

A Szabolcsi szakaszon van két halőr, ők jönnek rendszeresen, alkalmanként lemennek Újvárosig, de Újváros alatt már nem hozzájuk tartozik a terület, oda minek mennének.

Komolytalan az is, hogy a területi engedélyeken feltüntettek egy telefonszámot, ahol lehet értesíteni a halőrt... értesíteni lehet, csak jellemzően nem megy ki.


[link]

2015. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!