Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pergető felszerelésben kérnék...

Pergető felszerelésben kérnék segitséget (? )

Figyelt kérdés

eddig fenekező stilusban horgásztam,békéshalaztam de most nagyon rákattantam a pergetésre, kisebb folyókon( Körösök) horgásznék, csukára,süllő,balinra,harcsára

de nem igazán tudom milyen pergető botot vegyek, ahhoz milyen orsót stb.. tehát igy mindenben kéne segitség, új vagyok a ragadozók horgászatához

esetleg linkelhettek a haldorado.hu-ról mit lenne érdemes venni

előre is köszi:)


2015. ápr. 7. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

üdv!

meg kell találni igazából az arany középutat, sajnos a harcsa pergetés,nagyon eltér mondjuk egy csukás pergetéstől,ami a harcsára jó, az a kisebb csukákra,süllőkre túl erős.

Ezért azt mondom harcsára nagyon ne akarj pergetni,meg a másik 3 hal sokkal esélyesebb pergetésnél.

[link]

ez egy közepes erősségű bot, kisebb,nagyobb műcsalikat is dobálhatsz vele,nagyon jó minőségű,az ára se vág földhöz nekem is van egy ilyenem,könnyű, jó akciójú , erőssége is megfelelő. Csukára,balinra,süllőre tökéletes,hisz elég lágy ahhoz,hogy ne verje le magát a hal róla.

órsónak pl ez jó: [link]

amilyen márkát még ajánlok, az a mitchell, kicsit huzós az áruk ,de nekem 7-8 éve problémamentesen működik.

Olyan 20-25ös monofilt ajánlok rá,attól függ mennyire akadós a terep,nyílván akadós területre erősebb ajánlott,akár még a 30-as is belefér.

Csukára nálam, a körforgó villantók váltak be, süllőre inkább a gumihalak,elsősorban fehér a kapós, balint nehezebb megfogni pergetve,véleményem szerint,arra talán a balinólom a megfelelő,vagy az átlátszó "balingolyó","balinbuborék" ki hogyan nevezi,és a mögé horgozott küsz. Igazából a lényeget leírtam, sok sikert!

2015. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dobósúlya valahol 20-50 között legyen kb, az elég univerzális.

[link]

Nekem ilyen orsóm van, nagyon jó, erős, kiváló futása van, harcsát is kibírja.

Botból a fent linkelt Silstar teljesen jó választás.

Nem mind1 a várható hal mérete, itt is az határozza meg a felszerelést. Harcsára ettől sokkal keményebb kell, süllőre, balinra, csukára ez a méret tökéletes.

Damilnak én 12-es fonottat használok, süllőhöz teszek fluo előkét.

2015. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!