Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Most barátkozom a feederezésse...

Most barátkozom a feederezéssel, és fel merült bennem a kérdés hogy egy medium-heavy, heavy feederrel 0,18-0,25-s damil mellett tudom irányítani a halakat ( gondolok itt a termetesebbekre)?

Figyelt kérdés
Eddig nem is foglalkoztam ilyennel de nem ré voltam horgászni és a mellettem ülő horgásznak a szerelésére rá ment a szomszédja hala.. aki ugye győzte kimagyarázni de a sértett elintézte annyival hogy a (medium) feederrel ő sem tudja kontrolálni a nagyobb halakat. ez egy intenzíven telepített tó gyakran jönnek nagyobb méretű halak , szóval a kérdés hogy itt a horgász társak voltak "amatörők" vagy tényleg létezik a dolog? Nem arra gondolok itt hogy vizen pattogva tekerjem ki a halat , de esetleg más szerelése felé vagy akadó felé veszi az írányt akkor egy határozott fellépéssel meg fog fordulni? vagy szakad a cucc?
2014. szept. 4. 19:34
 1/7 Xyrot ***** válasza:
Szerintem lehet irányítani 0.18-assal is akár..folyóvízen már picit macerásabb, mivel ott valamivel erősebbek a halak na meg ott van a sodrás is..nyilván tóban sem lehet az óriásokat terelni de a néhány kilósat még lehet..inkább tapasztalat kérdése :)
2014. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Függ tőle, milyen az a 18-as zsinór, de egy jó medium feederrel kivehető vele a hal. Kontroll alatt tartani biztos nem fogod, főleg egy termetesebbet, még erőgumival sem, DE ha ilyen helyen kell horgásznom és várható a nagyobb hal, akkor eleve 25-ös zsinórt fogok feltenni, amivel simán kiveszel bármekkora halat gond nélkül, lehet erőltetni.
2014. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
szóval ha 3,,90-es heavy feederre 25-s damilt teszek akkor nem kell minden erőteljesebb mozdulatnál félni? nyugodtan terhelhető? illetve még azt szeretném kérdezni hogy 25 zsinorral dobálhatok bátran? nem szükséges a dobó előke?
2014. szept. 5. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
25-ös zsinórral is úgy elszáll a szereléked előke nélkül, mint a szél. Előke mindig kell, feederre pláne, 28-as zsinórnál vastagabbat ne használj rajta, ahhoz pedig még mindig kell előke. A monofil nyúlik és előbb-utóbb szakadni fog. Heavyre ha erőltetni akarod, 25-28-as kell, minél lágyabba a bot, annál vékonyabb zsinór kell, hogy tompítsa a hal kirohanásait. Egy heavy pálca is lehet lágy, itt jön be a gyártók és a minőség közti különbség. Nova feeder pl heavy, 120-as dobósúllyal, 100 méter fölött dobsz vele, de egy 3-as ponty derékba hajtja.
2014. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem , köszönöm a válaszokat , és akkor 25-s monofil damil mellé milyen vastagságú fonott dobó előke lenne a jó választás? 0,12 0,14 vagy 0,16? illetve ezekre egyből mehet pl: egy 22-es monofil előke vagy kel bele power gum? úgy értem hogy pl 0,16-s fonott bír 10kg-t a 22-es monfil 5-6 kilót nem lesz nagy köztük a szakadék?
2014. szept. 6. 08:37
 6/7 anonim ***** válasza:
0.14-es fonott dobóelőkével dobhatsz bármekkorát, nem fog szakadni. Gumizni lehet, én nem használom, felesleges.
2014. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oke , koszonom a segitseget
2014. szept. 6. 23:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!