Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyiket válasszam? Evezés...

Melyiket válasszam? Evezés vagy kajakozás?

Figyelt kérdés
Mindkettőt próbáltam, mindkettő tetszett. Ezért arra jutottam h mivel mindkettő megmozgat, ezért azt választom amitől kidolgozottabb, izmosabb leszek. ebből a szempontból melyik az előnyösebb? főleg deréktól felfelé számít.
2014. júl. 28. 19:28
 1/10 Fekete Holló válasza:

Mindkét sport előnyös, nekem a KAJAKOZÁS jött be jobban.


DE! Sose gondolkodj úgy, hogy csak felső, vagy alsótestre edz. Az igazi evezősök és a kajakosok annyit eveznek, mint amennyit futnak!

2014. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A futás nem az erősségem, nem szeretem, de elviselem. attól eltekintve melyik sport melyik testrészt dolgoztatja meg a legjobban?
2014. júl. 28. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:

En az evezest valasztanam inkabb, mert az a labakat is megmozgatja, edzi (a futast most nem vettem szamitasba, mert azt a kajakosoknak es az evezosoknek is kell). Viszont, ha teged csak a felsotest erdekel-ami szerintem nem a legokosabb dontes-, akkor valaszd a kajakozast.

Am az izmossag nagy mertekben a taplalkozastol (is) fugg.

2014. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az evezes hatranya, hogy mindig el kell magyarazni, hogy: nem, nem kajak es nem kenu, hanem evezes!
2014. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az evés rendben van, járok konditerembe, és ott edzek a lábamra is. igazából az evezés mellett szól, h a csípő, meg a has alsó részét is átmozgatja, viszont nemtudom h mennyire terheli a derekamat. a kajakozás mellet szól h jól formálja a kart meg a vállat. nemtudok dönteni
2014. júl. 28. 22:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Az evzes szerintem a derekat nem kulonosebben terheli.

Am a dontesben segíthet, hogy mennyire szeretsz/ nem szeretsz/ akarsz/ nem akarsz polot viselni.

Ha nem akarsz felsot hordani edzesen, akkor a kajakozast ajanlom.

Ha meg tudsz bekelni azzal, hogy el kell fedni felsotested, az evezes is jo lenne neked.

2014. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Èn is csináltam mindkettőt, de végül a kajak mellett döntöttem.... néha hiányzik az az érzés, hgy evezésnél amikor áthúzol akkor a lábaddal indítod a csapást megy a hát (törzs), váll és karral fejezed be. Jó érzés amikor mindened megmozgatja... viszont a kajak sokkal kisebb, könyebb, és mozgékonyabb... könnyű fordulni, előzni és nem kell elhúzni azt a dögnehéz hajót. Viszont csak a felsőtestedet használod intenzíven. A lábaddal "taposod" ugyan a lábtámaszt, de a felsőtestedhez képest az nem sok....

Ha jót akarsz, szerintem azt válaszd ahol jobb a társaság. Én leginkább az emberkék miatt hagytam abba az evezést.... ha azokkal eveztem volna, akikkel ma kajakozom akkor még mindíg eveznék.

2014. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek. végül a kajakozás mellett döntöttem. kicsi, gyors, mozgékony. és mivel futni ígyis úgyis kell, ezért az egész test át lesz mozgatva. egyébként a társaság mindkettőnél jó, szerencsére. Én leszek a legfiatalabb ;)
2014. júl. 30. 15:53
 9/10 anonim válasza:
dögnehéz hajó xd egy jó minőségű hajó ugyanolyan könnyű mint egy kajakos csak hát magyarországon nem igazán vanna jó hajók...am evezés sztem jobban izmosít mint kajak ugyebár a lábak miatt.és amúgy gyorsabb az evezés mint a kajak
2017. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ha szabad kérdeznem még hogy hol edzel melyik egylet

-előző

2017. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!