Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Vettem egy nevis winner tele...

Vettem egy nevis winner tele stipp 500 spicc botot, és a végén van egy karika. Azt le lehet valahogy venni mert szerettem volna begumizni?

Figyelt kérdés

vagy pedig hagyjam rajta és elé kötök valamennyi gumit.

egyáltalán érdemes begumizni?


2014. febr. 13. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Spicc botot nem nagyon érdemes begumizni ,mivel alapból nem nagyhalas bot...,egy fél kilós dévérkeszeggel még megbírkózik vagy egy bő kilóssal,viszont abszolút nem nagyhalas bot...

Nem érdemes begumizni mivel ,lehet hogy betéved egy (pl) 4 kilós amur/ponty,és hiába bírná a zsinór a spiccbot törni fog...

A gumizás csak egyfajta gerinces fék,a botnak...

Minél jobban nyúllik,annál nehezebben tágul nagyobbra,ezáltal fékezi a halat,és ezzel a botra nehezedő terhelést picit oszlatja,egy kis ideig...

Viszont egy-egy kirohanásnál az törni fog,így vagy úgy...Hisz a teljesen kinyúllt gumi is már csak egy zsinórnak felel meg...


Nagyhalazni rakós bot!

2014. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2014. febr. 13. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy erős kompozit bot akár be is gumizhatod és akkor nem lesz probléma egy ponty esetén sem. A gumizáshoz valószínűleg le kell vágni a spiccéből egy kis darabot.
2014. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi. csak félek neki állni reszelgetni (vágni). meg kérek majd valakit szerintem hogy segítsen
2014. febr. 14. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem nagy munka, egy kisebb háromélű reszelővel körbereszelgeted amíg le nem esik. Utána finom csiszolópapírral síkba csiszolod, picit lesorjázod kívül-belül és mehet rá a teflonhüvely. A teflont úgy illeszd rá, hogy jól megszoruljon rajta/benne és ne ragaszd bele, mert egy esetleges cserénél nem tudod majd leszedni.
2014. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok!

Azt nem néztem,hogy milyen a spiccbot,ez már nem az az ukrajnában garázsokban készített 990-es spiccbot


Ezzel gumizással fogható egy-egy 3-4 kilós ponty,talán 5 kilós is...Persze ez függ a pontytól,hisz tapasztalataim (talán beidegződés nálam,talán nem),egy nyurga pontya ponty ,ami legyen pl: 5 kiló,úgy (ha nem jobban) szokott küzdeni mint egy 10-12 kilós "sima " tő/tükörponty..


A lényeg: egy 3-4-5 kilós pontyot kifoghatsz vele.

Viszont amurnál már azért lesz rizikó,hiszen ha az megindul kérdés hogy a bot maga bírja-e megállítani...



Gumizásról haldorado.hu-n találsz csomó cikket,még videókat is!

Egy-egy spiccet begumizni jó dolog,hisz élmény vele keszegezni/1-2 (/3 ) kilós kispontyokat fogdosni,viszont ha nagyobbat akarsz fogni oda már szükséges 1 rakós bot ;)

2014. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!