Milyen horgász módszert ajánlotok kezdőnek?
Én a matchbotos módszert ajánlanám (úszós) komolyabb úszóval,bottal stb-vel,mondjuk pellet csalival...
Illetve fenekező módszert ,egy bojlis bottal kezdésnek persze nem bojlis szerelékkel,hanem etetőkosárral + hajszálelőkés pelletcsalival vagy egyebekkel.
Aztán ha van fél/1 év tapasztalat ebben a fenekezősben utánna javaslom a feedert.
A feederezés nem egy bonyolult technika, igazából egy sima fenekezős horgászmódszernél is hasonló végszereléket használsz, csak itt finomabb, lágyabb a bot és a végszerelék is.
Kezdésnek vagy egy 3 librás bojlis bot és sima etetőkosaras fenekezős módszer a legjobb, vagy a matchezés.
Folyón vagy tavon szeretnél horgászni? Folyón a match akkor megy, ha nagyon lassú az áramlás, oda bolognai kell, de az a módszer néhány tapasztalt horgászon is kifog, mire megtanulod az áramlatban vezetni az úszót, viszont baromi élvezetes.
Persze ez igaz,de ha nem tapasztalt a horgászatban és csak nekiugrik meg ilyenek egy -egy nagyobbnál simán eltörheti,hogyha húzza mint az őrült teknika nélkül...
Sajna barátom 30,000Ft-os feeder botja is így járt mivel ő is teknika nélkül húzta a szemre 10-es amúrt ...
A kezdő horgász spiccbottal kezdjen el horgászni. Ha ez már megy neki, meg tudja kötni a végszereléket...stb., akkor a következő lépés szintén az úszós módszer, de már orsós bottal. Ha ezt nagyjából elsajátította, akkor jön az egyszerű, normál mezei fenekezés. Ha mind az úszós, mind a fenekezős horgászat alapjait elsajátította már, akkor lehet lépni a két fő horgászmódszeren belül a különböző módszerek felé. Például az úszózáson belül jöhet a match vagy bolognai de akár a rakós bot. A fenekező módszeren belül meg jöhet a feederezés vagy a bojlizás.
Szerintem minden horgásznak végig kell járnia ezt a "szamárlétrát", mert csak így tud elegendő tapasztalatot szerezni a komolyabb módszerekhez....... van egy-két ismerősöm, aki azonnal a bojlizással kezdett és hatalmas bojlis horgásznak képzelik magukat, viszont amikor egy spiccbotot a kezükbe nyomtunk akkor csak lestek, hogy ezzel most mit kell csinálni? Ezért mondom, hogy a kezdő horgász az egyszerűtől haladjon szépen lassan a bonyolultabb dolgok felé...
Farkas Milán véleményét osztom, szóról szóra.
Mi kell a kezdő horgásznak?
Élmény, és rengeteg tanulás. Nem érdemes komoly pénzeket fektetnie drága felszerelésekbe, amíg nem alakul ki egy alapkészség, ill. egy irány arra, hogy milyen módszert fog favorizálni.
Jó néhány gyerek került már ki a "kezem alól", ezek közül volt aki "túlnőtte a mestert",(igaz Marcikám??)nem a levegőbe beszélek. A nyáron két teljesen kezdő gyerekem volt, őszre ott tartottunk, hogy önállóan szerelnek, csaliznak, tudják miért tesszük a súlyt a horogtól 5, nem 50 centire, stb. Ennek az "ára" 4db 3-4 méteres spiccbot,(ezeket szó szerint lelakták őszre), 300 méter(!) zsinór, két doboz ólom, 15-20 úszó, és számtalan horog volt.
Az én felszerelésemben okozott károkról (agyontaposott orsó, békázáskor eltört merítőszák, megúsztatott fejlámpa, kiborított horgászláda, stb) szót sem ejtek...
Természetesen ősz felé, szeptemberi pontyozáskor (teljesen szabálytalanul) kezükbe nyomtam a fenekezőt ponty akasztás után, mintegy "felsőbb osztályba léphet" oklevelet.
Szóval a kérdésre: vegyél egy 3, egy 4 és egy 5 méteres olcsó spiccbotot az 5-öst gumizd be, vedd meg hozzá a szükséges apróságokat,(gyakorlott spori felügyeletével vastagon kijössz 20 ezer alatt) és hagy szóljon!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!