Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyenek a teleszkópos horgász...

Milyenek a teleszkópos horgászbotok?

Figyelt kérdés

Hallottam valahonnan hogy a teleszkóposak nem jók. Ez igaz? Ha igen miért? Én pergető botot szeretnék venni,most találtam egy teleszkóposat. Azért van csak ez a választásom mert viszonylag olcsón szeretném meg venni,és hát van egy matchbotom amivel azt gondoltam hogy a felső 2 résszel rá egy markolattal jó lesz,de aztán felvilágosítottak hogy azzal csukázni nem tudnák.

Erre gondoltam : [link]



2013. nov. 29. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mire használod... Jó a teleszkópos, nekem is olyan van, de én fenekezőre szoktam használni... Pergetésre nyilván pergető bot kell, mert az finomabb és jobban megérzed rajt a kapást...
2013. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Probléma konkrétan nincs a teleszkópos botokkal, de tény hogy a tagos botok jobban terhelhetők és jobbak is mint a teleszkópos.A teleszkóposnak annyi előnye van hogy kis helyen elfér de a tagos botok jobbak fárasztáskor erősebbek mivel a teleszkóposnak annyi a gyenge pontja hogy ahol egymásba érnek tagok ott ha túlságosan kihúzod vagy nem elégé húzod ki akkor könnyebben törik.De pergetésre pergető botot vagy 3,3-as light feedert vegyél.
2013. nov. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor a matchbotot vihetem vissza igaz?
2013. nov. 30. 10:28
 4/7 gomzoli ***** válasza:

Volna egy gond avval a bottal:

gyenge.

A harmadik fotón látható a dobósúlya: 5-20 gramm. Ez egy 2,1 méteres kis light pergetőbotnak OK, sügérre, pisztrángra, domolykóra jó, ha nem kell hosszúakat dobni (a bot rövidsége miatt), de nagyobb célhalakra való horgászatra alkalmatlan. Nem csak azért, mert egy 2 kilós csuka már karikába hajtja, hanem mert a használandó műcsalikat nem tudod vele dobni, és vezetni. Például: ha csukázni akarsz, akkor indokolt egy 4-es, 5-ös körforgó, vagy egy 10-15 cm-es wobbler, vagy ugyanekkora gumihal használata. Ezeknek a súlya meghaladja a bot képességeit. De tegyük fel, hogy bedobni még sikerülne őket. De aztán a csalit mozgatni is kell. Egy 5-ös körforgó villantót már szabályosan fárasztásszerű élmény lenne evvel a bottal kitekerni, és akkor még hal sincs rajta!


Nem az a baj, hogy teleszkópos, mert az még -üsse kavics- nem akkora gond. De túl gyenge!

Ilyen paraméterekkel keresgélj:

Hossz: 8 Ft, vagy 2,4 méter (de méginkább 2,7 m= 9Ft)

dobósúly: 20-50 vagy 30-60 gramm

Ez még a finomabb pergetéshez se túl durva, viszont nagyobb, súlyosabb műcsalikat is jobban kezel.

2013. nov. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

Egy ilyesmi bot?

2013. nov. 30. 11:59
 6/7 gomzoli ***** válasza:

Na, ez már nem lenne rossz, ha megtudnád a dobósúlyát is (nem láttam rajta sehol). Ha sikerül 10 Fontért megszerezned, jó boltot csinálsz, mert újonnan 40-50-be kerül legalább ez a Shimano Catana.

Az eladónak lehet kérdést feltenni az E-bay-en ("Ask a question"), Pl.: what about the casting weight?

2013. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A teleszkópos hamarabb romlik el
2014. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!