Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Uszodában milyen higiéniás...

Uszodában milyen higiéniás szabályokat ajánlott betartani hogy ne kapjon el az ember semmit?

Figyelt kérdés
Lehet csak egy rossz uszonadrag miatt, de kiütéseim és foltjaim lettek amik 2-3 het alatt multak csak el. Ugy olvastam a 'jock itch' volt ez. Mossam ki gépben minden uszás után a fürdöruhat, törülközöt? Uszas utan tusfürdövel (esetleg valami antibakteriális/különleges) zuhanyozzak (eddig csak simán vizzel szoktam, és mikor hazaértem akkor tusfürdövel). Vigyek egy külön törülközöt amit csak akkor hasznalok amikor mar lezuhanyoztam? Vegyek zoknit mielött felveszem az alsonadragot (lábról ne menjen át pl gomba)? Egyéb ötletek?
2013. nov. 19. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez már elég patikaszökevény verzió.

Nekem bőven elég volt anno, hogy rendesen lezuhanyoztam ott helyben és mindig mostam a f.ruhát/törülközőt.

2013. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dreigang ***** válasza:
Uszodába többnyire egészséges emberek járnak, akik vigyáznak is (legalább magukra). Persze az előzetes popsimosás asszem ritkaság, az orr is kipucolódik a vízben, + ragtapaszok úszkálnak a medence alján, ezért klóroznak is rendesen. A veszélyt így inkább ez utóbbi jelenti, vagyis arra érdemes törekedni, hogy ezen kívül minél kevesebb vegyszer érje az embert. A klór fertőtlenít, de le is gyengíti az ember természetes védőrétegét, így a fertőzést utána máshol könnyebben el lehet kapni. Amúgy a papucs lényeges kellék, hiszen a vécében sokszor a padlón áll a pisi, és ezt (és mást se) ne hordjuk be a vízbe!
2014. jan. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!