Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az uszodáknak miért nincsen...

Az uszodáknak miért nincsen általában saját honlapjuk? Vagy miért nincs róluk naprakész információ a neten?

Figyelt kérdés

Éppen a pécsi uszodákra kerestem rá a google-lal. Csak különböző cikkeket dob ki. Miért nem készít minden uszoda egy saját weboldalt? Egy weboldalt fenntartani sem nagy összeg, évente kb. 3000 Ft, és elkészíteni sem nagy dolog, hiszen elég, ha a fontosabb információk kerülnek fel rá, nyitva tartás, árak, információk a medencékről (mélység, hőmérséklet, medencék száma), esetleg fényképek az épületről, medencékről, egyebek. Ezeket sajnos nem lehet a neten megtalálni.

Vagy ha lenne egy egységes uszoda.hu oldal, ahol az összes magyarországi uszodára rá lehetne keresni városok szerint. Ezt miért nem csinálták még meg? Hiszen már a XXI. században élünk!

Ott van pl. az uszoda.lap.hu, majdnem jó, de kapásból találtam egy linket, ami üres oldalra vezet, és messze nem tartalmazza az összes uszodát.


Most Pécs honlapján rákerestem az uszoda szóra, de történelmi cikkeket dob ki, pl., hogy júliusban milyen meghosszabbított nyitva tartás és karbantartás volt a Hullám fürdőben. Ez kit érdekel már ilyenkor, miért nem szedik le, miért nem frissítik?

De nem csak Pécs, más városok uszodáira keresve is már tapasztaltam ezt.

Nevetséges, ami itt van.


2013. okt. 3. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert nagyon ritka a magán tulajdonú uszoda a legtöbb önkormányzati,vagyis állami tulajdon.Ezért tojnak a haszonra a bevételre,vagyis arra is,hogy bármilyen módon informálják a szolgáltatást igénybe vevőt,mert nem áll érdekében ez senkinek,senki nem profitálhatna ebből a plusz fáradságból és logikus figyelmességből.A közpénzt megkapják az üzemeltetők az ott dolgozók és letudva a dolog.
2013. okt. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, pontosan kik, talán magánszemélyek összerakták a következő honlapot:

www.vasutallomasok.hu

Nem a MÁV vacakolt vele, hanem az érdeklődők. Fényképezni és vonatozni szerető emberek lefényképezték a vasútállomásukat és feltették ide, és így az összes vasútállomásról elérhetők fényképek, ábécésorrendben. Hasznos, mert ha vki utazik, megnézheti előtte, hova is megy.

Ha lenne egy központi oldal, talán az úszni és internetezni szeretők is feltöltögethetnék oda akár a fényképeiket, akár az információikat, tapasztalatokat, dátummal persze. Az uszodák fenntartóit, vagy valakiket nyilván meg kéne kérdezni, megengedik-e.

2013. okt. 3. 14:30
 3/3 Dreigang ***** válasza:
Talán a nagy számok törvénye, de vasútállomás még mindig több lehet mint uszoda. Persze azt is jelentheti, hogy uszodából katasztrofálisan kevés van, így az "egyáltalában örülj, hogy néha úszhatsz" elve érvényesül.
2014. jan. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!