Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen méretű horgot vegyek?

Milyen méretű horgot vegyek?

Figyelt kérdés
2-4 kilós kárászra és pontyra elsősorban. Úszós szerelékem van. Milyen az a horog ami ideális a fent leírt méretű halakra vagy annál kisebbre? Még annyit hogy a pontynál mikor kell bevágni, mit kell tudni a horgászatáról? Az úszóssal lehet egyáltalán kisebb pontyokat fogni? Köszönöm
2013. aug. 5. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

10-12-es méretű horoggal simán jó vagy.

Természetesen lehet úszóval pontyot fogni, észre fogod venni, mikor vágj be, nem éppen óvatos kapása van:)

2013. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem 4.0-5.0-ást vegyél, 3 vagy 4 ágú a legjobb, ehhez acélelőke fontos, nehogy a 4 kg-s kárász elharapja a 45-ös előkezsinórt! úszónak olyan 30-40 grammost, a ponty annyira nem óvatos kapást csinál hogy a 40 grammos úszót lerántja a víz alá! Ezze la felszereléssel akár 6-7 kilós kárászt, de akár 8 kilós dévért is foghatsz! ja és kisebb pontyokat úszóval nem lehet fogni, csak 6 kilóstól felfelé!
2013. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10-es horog, úszózásnál egy waggler-úszóval lehetne szerintem
2013. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kezdő vagyok még, ma bemegyek a horgászboltba és érdeklődök.
2013. aug. 7. 12:11
 5/5 Blinty666 válasza:
10-12 esetleg ha nagyon finomak a kapások akkor 14 .Úszósnál talán a legjellegzetesebb amikor kicsit kitolja és oldal irányba elhúzza , a feltolás pillanatában rászámolsz : 1...2...3 és bevágsz megspanolt zsinórral ,ha többször is elmarad a kapás akkor tovább vársz rá ,esetleg cserész kisebb horogra .
2013. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!