Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért lehetséges, hogy csak...

Miért lehetséges, hogy csak ennyire vagyok képes (úszás)?

Figyelt kérdés

Kiskoromban tanultam meg úszni. Néhány évben gyógyúsztam, néhány évben nyáron úsztam sokat.

17 éves korom óta úszom egész évben, heti egyszer-kétszer.


Nem siettem, mert úgy nem tartom élvezetesnek, ha arra hajtok, hogy gyorsan-gyorsan. De nem is "lassúzom" direkt. A hosszok között igyekeztem nem pihenni, legalábbis nem sokat.

7-900 méter ment fél óra alatt, és kb. egy óra tíz perc alatt 2000 méter.


Az évek során nem fejlődtem, mert gyorsabb nem lettem, több időm meg nincs úszni.


Viszont hallom velem egykorúaktól, hogy csak fél órát úsznak. Aztán kiderül, hogy fél óra alatt viszont 1200-1300 métert (nálam alapvetően kevesebbet mozgó emberek!!!!).


Egy ideje elkezdtem én is a tempóra hajtani, de így is csak 1000 méter sikerül fél óra alatt (háton, mert gerincferdülés miatt sokat kell háton úsznom).


Miért nem fejlődöm? Mi lehet a bajom?


Nem tagadom, itt a másik kérdésem (futásról):

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Kellene egy kis segítség! Nem tudom, mihez mérjem magam!! Mit kellene elérnem, mi miatt vagyok ilyen gyenge, stb... :(


2013. júl. 14. 18:02
 1/2 ájszíjú válasza:
bemelegítés, jó technika és folyamatosan növeld a hosszokat ne akard rögtön átúszni a balatont
2013. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem tudom növelni a hosszokat, mert időkorlátos dolog az uszoda... Amúgy le tudnék úszni 5-6 km-t is.


A tempómmal nem vagyok megelégedve, és azzal, hogy én negyedik éve járok el úszni, előtte is el-elmentem, és lepipál, aki két hónapig úszik...

2013. júl. 14. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!