Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Golfstar ego 2.4m, action...

Golfstar ego 2.4m, action b20-50g bot jó nagydunára? /tóra?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 11:46
 1/9 A kérdező kommentje:
goldstar
2013. máj. 24. 11:54
 2/9 gomzoli ***** válasza:

Tóra talán még jó lenne, de a Dunára egyértelműen NEM. Legfeljebb kényszermegoldásnak, ha nincs más.

Túl rövid. Ha lenne legalább (LEGALÁBB) 3 méteres, és ugyanekkora dobósúlyú, akkor lehetne vele görgetni, de csakis azt, mert akkora ólmot (60-120 grammig, helytől függően!) nem bírna el, amivel a folyó sodrásában egyhelyben tudnád tartani a szereléked. De a rövidsége miatt eleve nem tudsz közvetlen kapcsolatot tartani a kis ólommal, valamint nem tudod elég magasra feltámasztani a spiccét, hogy a zsinórt a lehető legjobban kiemeld a vízből (így az méginkább bele tud kapaszkodni, és elsodorni a szereléked).

Úszózni meg eleve felejtős, hacsak nem 10 méter távolságig, sekély vízen használod. Oda még elmegy.

2013. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gomzoli ***** válasza:

Jobban járnál, ha inkább vennél egy olcsó (bár olyan olcsót, mint a kérdésben szereplő bot, nem biztos, hogy kapsz), 3,6 méteres medium-heavy (vagy ha a Duna a fő horgászterület, akkor inkább Heavy) feedert, ezt egy tavon is tudod használni fenekezésre, sőt, ha a szükség törvényt bont akkor úszózni is.

Az említett "Goldstar" nevű "márkában" biztosan megtalálod a piacokon fellelhető legolcsóbb feederbotot is... szerintem 5-6 ezerért már kapható.

2013. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

van még egy ilyen botom: eurohold bluecrystal tele feeder IM6 3,90m heavy. ez jó dunára/tóra?

csak ezekkel a feeder-ekkel az a bajom hogy amit a végére felkell szerelni azon túl keskeny az a rész mely a zsinort futattja és mindig felakad rajta valami :S

2013. máj. 24. 16:38
 5/9 gomzoli ***** válasza:

Na, az a feederbot már INKÁBB alkalmas oda.

Igen, az apró gyűrűk miatt valóban kissé problémásabb a zsinórra tapadt szöszmöszökkel való vacakolás, de összességében mégis sokkal inkább oda való bot.

Sok sikert kívánok a tapasztalatok gyűjtésében, görbüljön a bot!

Ha kezdő vagy, és lenne még pár kérdésed, ha tanácsra van szükséged, nyugodtan írhatsz nekem.

2013. máj. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kell még ilyen napijegyet?mennyi az ára most?
2013. máj. 25. 08:08
 7/9 gomzoli ***** válasza:
Területi engedély biztosan kell (napi-, heti-, vagy éves jegy), ennek az ára mindenhol más. A környékbeli horgászegyesületnél érdeklődj, vagy egy közeli horgászboltban.
2013. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

épp most néztem a jegyek árait a legjobban az éves területi engedély éri meg mely 15000 forint.A napi meg 1500, napit semmiképp nem vennék mert 1 napra számomra az drága lenne.

Ti milyen jegyet szoktatok venni?illetve én kaphatok állami horgász jegyet? csak 2009,2010 ben horgásztam és úgy tudom hogy a fogási naplót nem adtam le :S

2013. máj. 25. 11:47
 9/9 gomzoli ***** válasza:
Szerintem abból nem lesz semmi gond, meg abból sem, ha volt pár év kihagyás. Egyszerűen magaddal viszed a régi engedélyedet, és a befizetés után egyszerűen érvényesítik erre az évre. Meg kell venned az idei állami jegyet, aztán befizetni az egyesületi tagdíjat (már ha akarsz valahol tag lenni- nem muszály, csak ha éves jegyet akarsz), majd az adott vízre szóló éves területi jegyet.
2013. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!