Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért akadok mindig le?...

Miért akadok mindig le? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Miért van az hogy, egy 18.00 mm-es (Nevis Navy Feeder) damil állandóan leakad, legutóbb 5-6 órás horgászat alatt 4× akadt le a szerelékem. Előkének is ugyan ezt használom és van, hogy berántásnál egy nagyobb halnál az előke elszakad? Az nagy butaság lenne szerintetek ha előkének feltennék egy 20-22-es damilt, vagy fölösleges vastagabbnak lennie mint a főzsinórom?


A másik kérdésem: Az egyik leakadásnál megpróbáltam kiszedni a végszereléket, és ahogy tekertem az orsót, egyszer csak elkezdett forogni a dob is, és a fék sem szólal meg valamiért? Mi lehet a gond? (Pagentry FR 5000 (12+1 csap. az orsó)



2013. máj. 6. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha akadós a hely ahol horgászol, akkor el kell gondolkodni, hogy a végszereléken hogyan változtass, mert attól hogy erösebb elökét teszel fel még ugyan ugy el fog akadni és még nehezebben tudod kiszedni! Az orsó nem csörlö!nagyon sokan csinálják hogy elakadáskor az orsóval próbáljákki "csörlözni" a botot szinte karikába hajtva a szerelést.Én foglalkozom botok orsok javításával láttam már pár érdekes dolgot ebböl kifolyólag! valószínü nálad is hasonlü dolog van az orsóval meg lett eröltetve és ha szerencséd van még helyre hozható a dolog de ahhoz látni kell magát a szerkezetet!
2013. máj. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszát, akkor valószínűleg be fogom vinni a legközelebbi horgászboltba megnézetni, hátha nincs komolyabb baja.
2013. máj. 7. 12:57
 3/5 gomzoli ***** válasza:

Akadós helyen ne használj nehéz kosarat. Ha nem kell 30 méternél messzebbre dobni, akkor bőven elég egy 20 grammos, műanyag testű kosár. Ez kitekeréskor elég gyorsan elemelkedik a fenéktől, és kisebb az esély az akadóra.

Az előke ne legyen vastagabb a főzsinórnál, ha nem akarsz mindent veszíteni leakadásnál. Legyen 16-os előkéd, ha 18-as a főzsinór. Ha nagyon sok az akadó a víz alatt, akkor rövidebb előke kellhet.

Az orsóról meg annyit: olcsó húsnak híg a leve, a trágyáé meg még büdös is...

Bevágáskori előkeszakadásnak két oka lehet: vagy sérült volt a zsinór, és/vagy (sejthetően) olcsó sz@r. Egy jó zsinór még rosszul beállított (vagy ilyen orsónál: rosszul működő) féknél sem szakadna el bevágáskor egy hajlékony, rugalmas feederboton!

2013. máj. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, az orsóról tudom hogy nem egy 101-es, de kezdésnek vettem, nyárra veszek egy jó feeder szettet, de egyenlőre jó ez. Egyébként előkének ha fonottat használnék az esetleg változtatna valamin?
2013. máj. 8. 20:15
 5/5 gomzoli ***** válasza:
18-as főzsinór+ fonott előke? Rossz ötlet. Ne legyen erősebb a főzsinórnál! Leakadás esetén a főzsinór szakadna, és minden odavan.
2013. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!