Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tényleg a mellúszást a legnehe...

Tényleg a mellúszást a legnehezebb megtanulni? A gyors- és a hátúszást már gyorsabban meglehet?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 12:31
 1/9 anonim válasza:
Nem, a pillangó a legnehezebb úszásnem.
2013. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor a 2. legnehezebb?

Inkább arra menne ez ki hogy, ha tudok mellúszásban úszni, a gyors és a hátúszás könnyebben fog menni?

2013. máj. 5. 13:06
 3/9 dirtboy ***** válasza:
szerintem pont hogy a leg egyszerűbb,kb mindenki azt tanulja meg először.
2013. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nyitott válasza:
A legkönnyebb a mell, ezt követi a hát, majd jön a gyors, és végül a pillangó. Természetesen hatalmas különbség van mell és mellúszás között is. A versenyszerrű mellúszáshoz szükséges precíz mozgássor elsajátításához a versenyzők is hónapokat készülnek, szóval technikás ez is, de általánosságban elmondható, hogy kevésbé fárasztó, ezért ezt tanulja meg mindenki az úszásnemek közül elsőre.
2013. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

engem 6 úszóedzö próbált megtanítani mellen úszni.... egynek sem sikerül, egyszerüen elsüllyedek

mégis úszó voltam jó ideig, csak sérülés lett a vége :/ de mellen azóta se tudok :D

ha hátnál ráérzel, sokkal könnyebb, mint a többi, ha meg nem sikerül, akkor nehezebb

a gyors meg az alap... úgy szinte mindenki tud :)

a pillangónál meg az van, hogy az az egyetlen úszásnem, ahol az erönlét szinte ugyanannyira fontos az eronlet, mint a technika... "pillézni nem lehet lassan, csak gyorsan, és nagyon gyorsan"-ezt az edzöm mondta, és szerintem igaza van :D

2013. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nyugi én 2 évig nem tudtam egyszerűen megtanulni.Aztán hirtelen ráéreztem és azóta versenyen is voltam.
2013. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zs. ***** válasza:

Számomra a mellet volt a legkönnyebb megtanulni annyira, hogy ne süllyedjek el. Aki azt mondja hogy könnyen megtanulta valószínű hogy csak a fent említettre gondolt. Versenyúszóként mondom neked a mell és a pille egyforma nehéz, mindkettőben van hasonlóság, de persze jó nagy különbség is.


Attól függ mennyire szeretnél jól megtanulni mellen úszni. Ha közepesen akkor kezdheted is azzal, de én inkább a gyorsot választanám mert az sokkal egyszerűbb.

2013. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is versenyeztem, de a mellet már rég feladtam...

A pillangóra kb fél év kellett, hogy ráérezzek, meg jó sok bünti :D de a mell az egyszerűen lehetetlen számomra...

13 évesen elindítottak 100 m mellen, és 1:32 lett 25-ösben...szerintem azóta se lett jobb, úgyhogy jogosan utálom :D

2013. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
a mellúszást nagyon könnyű megtanulni max a lábtempót keverheted elsőre...de az se vmi bonyolult.amugy a mell és a hát tök más,mert a mellbe szinte minden izmodra szükséged van és ezért fárasztó(ha gyorsan mész)ha lassan akkor szinte a legkönnyeb.a hátúszásnál pedig a nyak,vállak és a láb izmaidra van nagyon szükséged,de itt nagyon nagyon a lábaidat kell mozgatnod.a karodat is de nekem az nem nagyon szokott fáeadni...monydjuk nekem a hát megy a legjobban meg a gyors.de ha megtanulsz mellbe uszni attól még NEM fog könnyeben menni a hát és a gyors mert a gyors és a hát lábtempója ugyanaz De a mellnek nem..ésa hátba a vízfekvésedre is kell figyelned főleg arra a leegjobban.meg a fejedet nem szabad túlzotttan hártahajtanod,a kezeidet ki kell nyújtanod,hasad kitólni,vállaid mereven tartani,lábfejed lefeszíteni,és fontos hogy a lábtempód ne a viz fenekén mozgasd hanem a tetején.
2014. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!