Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy pontyozak olyan vízen...

Hogy pontyozak olyan vízen ami tele van tőrpe harcsával?

Figyelt kérdés

nagyon jó víz sok ponytal de ahogy bedobálok egyből egy 6cm tőrpe mit csinálják ?

Sűrgős



2013. febr. 27. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Tuti recept nincs! Dupla etetés, egyik pontyra, másik törpére. Vagy olyan csalik választása amiket nehezebben szednek le a horogról, tigrismogyoró, száraz kukorica....

Még nagyon sok tippet találsz. Olvass utána, nagyon sok cikk van erről...

2013. febr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Haass Norbert ***** válasza:

Üdv! Ismerős a helyzet. Én etetéshez kukoricát, csicseriborsót, tigrismogyorót keverek be szárazon, majd megfőzöm, de nem túl puhára. Szóval egy kicsit hamarabb leveszem a tűzről. Mondjuk 10-15 perc. Az így kapott anyag elég nagy és kemény szemekből áll. Ehhez (5 kg-hoz) teszek fél kg bojlit. Ezután aromásítom. Általában ananász, vagy eper ízeket használok. (A bojli is ananászos vagy epres) A horogra (hajszálelőkére) szintén bojli kerül, egy süllyedő és egy pop-up. Így még nem fogtam törpeharcsát, pedig van bőven a vízben, ahol rendszeresen horgászom. Igaz, a kapásjelző folyamatosan jelez, mert megállás nélkül bokszolják a csalit, de nem bírják fölvenni. (1-2 óránként újra szoktam csalizni, ilyenkor látszik a bojlin, hogy meg van harapdálva, de komoly kárt nem tesznek benne, legalábbis 1-2 óra alatt.) De, gondolom a keszegek, kárászok is próbálkoznak, nem csak a törpe.

A törpeharcsa és a keszegek sokasága az etetésen a tapasztalataim szerint előny: A szokásos (szoktató) helyen beetetett etetőanyagra azonnal összegyűlnek, ezt az állandó "kapásból" tudom. Ezzel az állandó vergődéssel, tolakodással kikotorják az iszapot az etetés körül, másrészt figyelemfelkeltő lehet a ponty, amur számára: Egyfelől felkavarják és széthordják az aromás, illatozó etetést, másfelől az összegyűlt halraj elég feltűnő, ebből is tudhatja a ponty, amur, hogy ott zabálás folyik.

Egy horgászpartnerem mondta, és valószínűleg van benne igazság, hogy a törpeharcsa annyira agresszív az etetésen, hogy nem nagyon enged oda más halat táplálkozni. Nem beszélve arról, hogy tüskéivel komoly sebeket tud okozni. Véleményem szerint ilyenkor a többi hal megvárja, míg a törpék felszívódnak, mert akkor már tudják, hogy ott a táplálék. És a törpék az összes bojlit biztosan nem tudják megenni, max megrágják. Szóval miután eltakarodnak, marad még ott bőven anyag, ami a többi halra vár..

De ezt cáfolom (a törpe agresszióját) azzal, hogy folyamatosan rángatják a csalit, folyamatosan "kapás" van, tehát végig az etetésen vannak. Mégis fogok szép számmal pontyot, amurt.

Egyszóval nekem még nem volt ebből gondom, hogy rengeteg a törpeharcsa, inkább előnyöm, mert azonnal rengeteg hal van az etetésemen...

2013. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tigris mogyorós bojlit hasaználj azt nem bántja a törpe, más bojlinál esetleg harisnya segíthet, de tigrismogyoró pop up is megtesz ja és a jóöreg hóember szereléket se felejtsük el, de amugy, ha megvan lebegtetve akkor nem tudja lerágni csak arréb tologatni Sok Sikert!
2013. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Légyszi írd már meg hol van sok törpeharcsa ugyanis én imádom a törpeharcsák horgászatát és gyakran el is tudom adni, meg házilag elkészítve nagyon finom kajákat lehet belőle csinálni.
2013. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Haass Norbert ***** válasza:
Üdv! A Tisza-tó, a Tisza holtágai közül a legtöbben sok törpeharcsa van, vagy Dunaújváros, Délegyháza bányatavaiban is rengeteg van.
2013. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Legjobb ha fogsz egy vödörnyi sima száraz, kemény tengerit, előző este mielőtt kimész horgászni leforrázod, és benne hagyod estére. Reggel leöntöd a levét (de rakhatsz bele búzát is nyugodtan a halak ott tartására). Horogra akár a forrázott tengeriből is rakhatsz nyugodtan. A törpe meg se fogja mozdítani egész nap!
2014. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!