Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az orrcsipesz teljesen vízálló?

Az orrcsipesz teljesen vízálló?

Figyelt kérdés
Nem tudok víz alatt úszni, mert ösztönösen levegőt veszek. Az orcsipesz megakadályozza, hogy levegőt tudjak venni az orromon, vagy csak segít, hogy ne "folyon" be a víz?
2009. aug. 3. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
csak nem folyik be a víz.de nekem fulladásérzetet okoz és bepánikolok,ezért nem használom
2009. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
szerintem hanyagold az ilyen megoldásokat mert tényleg idegesíteni és hátráltatni fognak..plusz egy idő után már úgyis hozzászoksz annyira, hogy ne kelljen orrcsipesz! Ráadásul ha a vízben levegőt akarnál venni azt szájon át is tudnál, tehát ne gyilkold meg az orrod fölöslegesen! :)
2009. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én szinkronúszom, mindennap használom az orrcsipeszt. eleinte úszáshoz is használtam, de az edzőim leszoktattak róla, és mostmár beismerem, úszáshoz tényleg nem túl hasznos a csipesz. Sokkal jobban be tudod osztani a levegőt csipesz nélkül. Vízalattúszást próbáld úgy hogy veszel egy nagy levegőt, és amíg bírod fújd ki lassan az orrodon. így nem fog belemenni a víz. Egyébként hogy a kérdésedre is válaszoljak az orrcsipesz teljesen megakadályozza hogy orrodba menjen a víz. és levegőt sem tudsz vele venni az orrodon.
2009. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

triatlonos vok, és sztem teljes mértékben hülyeség az orrcsipesz... tanuld meg a légzésedet kezelni... minden sportban a légzés a legfontosabb... remélem tudtam segíteni...


ui.: igen, jó tanács a vízalatti úszás, azzal tényleg egy idő után megszokod, hogy nincs kopoltyúd :) és nem tod kiszívni a víízbűűl a zoxigént :D

2010. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:DDD
2010. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kiváncsi lennék, ő hogy csinálja: http://www.youtube.com/watch?v=84BHugywsFM&feature=related
2010. júl. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Komoly legzesvisszatartashoz elengedhetetlen a nagyon jol zaro orrcsipesz. Szinkronuszashoz, uszashoz nem feltetlenul kell (vagy eleg gyengebb is), de szabadtudos buvarkodashoz (akar statikushoz, akar dinamikushoz) elengedhetetlen, ott le kell tudni gyozni a legzesi ingereket, es azokat orrcsipesz nelkul lehetetlen. Meg az orrangasos fazist le lehet, a torokrangasosot nagyon nehez, de a rekeszizomrangasos fazist fizikailag kizart.
2020. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!