Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Állandóan azt hallom az...

Állandóan azt hallom az úszásközvetítéseken, hogy xy másodperceket javított az új úszódresszének köszönhetően. Hogyan befolyásolhatja ilyen mértékben a teljesítményt az úszódressz?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A titok az áramlástanban keresendő. Nem tudom, láttad-e már a cápa bőrét közelről. Rendkívül érdes felületű. Meglepő, hiszen a cápák gyorsan tudnak úszni, az lenne a logikus, hogy teljesen sima legyen a bőrük.

A dolog azonban másképp néz ki: az érdes felület körül létrejön egy határréteg, amelyben a folyadék (vagy gáz) alig-alig mozog, szinte áll, emellett pedig nagyon gyorsan tud mozogni a folyadék, ugyanis a felület áramlást befolyásoló hatása kisebb. Ez a titok: a gyorsabb úszást lehetővé tevő úszódressz érdes felületű.

Ezen kívül nem mindegy, mennyire tapad a testhez a dressz (minél kevésbé lebeg, annál kisebb az ellenállása) és nem mindegy, mekkora felületű (az emberi bőr ellenállás szempontjából rosszabb, mint az úszódressz, ezért minél többet célszerű takarnia).

2009. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem tudom de szerintem nagy csalás...megyein szinte mindenkinek volt vagyis sok gyereknek de mégis megtudtam nyerni egy normál dekatlonos dresszel..
2009. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért egy megyei úszóverseny más világ, mint egy világverseny. Az igazán jó, a teljesítményt valóban javító dresszek méregdrágák, ezért a kisebb versenyeken nem jelennek meg, csak a nagy, nemzetközi viadalokon.
2009. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megyeire nem biztos hogy felveszik mivel könnyen szakad, szoorít, 20 perc felvenni:D

Az új Jaked ruha pl. sokkal jobban fenntartja az úszót, így sokkal gyorsabban úszik, próbáld ki, ha pl úszódeszkát teszel a hasad alá, és úgy úszol, nehézkes, szétesett mozgás, de mégis haladsz vele elég szépe, úgy, hogy csak karral úszol közben ;):D

2009. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az áramvonalasabb alaknak köszönhetően kisebb ellenállással gyorsabban úszik, de az is lehet hogy a ruhában anyagában vannak már kis terelők, amik minimális módosítással képesek a vetett hullámokat befolyásolni így tovább segíteni az áramvonalasságot.
2010. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A testet tömöríti összébb az úszódressz,kisebb lesz az ellenállásod a vízzel szemben,kb mint a diffuzorok a versenyautókon...de ahhoz hogy jobb eredményt érj el tenned is kell a dressz csak csökkenti az ellenállást.
2013. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!