Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Etetőanyagot házilag hogyan...

Etetőanyagot házilag hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Epres ízű anyagot szeretnék összekeverni.

Haverom mondta, hogy ő lisztet és zsemlemorzsát kevert össze, majd egy tasak eper ízű "Bolerót" szórt rá, majd víz hozzáadásával összekeverte és szórt bele pár szem csemegekukoricát.

Ezt akarom ugyanígy megcsinálni, de úgy, hogy most elkészítem a keveréket és majd csak a tavon, a helyszínen keverem össze víz hozzáadásával.

Hogyan csinálhatom meg ezt?

Még ha van valakinek plusz ötlete, nyugodtan írhatja, vevő vagyok minden újdonságra!!


2012. jún. 29. 12:35
 1/6 Farkas Milán ***** válasza:

Szerintem nem túl jó ötlet, hogy lisztes etetőanyagot használsz. Nem tartom kizártnak, hogy beledagadhat a halba!

Sokan azért akarnak házi készítésű etetőanyagot csinálni, hogy spóroljanak. De hidd el, hogy a csali és az etetőanyag minősége a legfontosabb a halfogás szempontjából. Fontos, hogy egy etetőanyagnak jó beltartalma legyen: növényi és állati lisztek, olajos magvak...stb. Az etetőanyagnak korántsem az aromája a legfontosabb. Igaz, hogy az aroma vonzza oda a halat, de ha nincs beltartalma, akkor a hal hamar ott fogja hagyni az etetésedet! Az általad felvázolt etetőanyag nem rendelkezik semmilyen beltartalommal, egyetlen értelmes dolog a kukorica ( és esetleg a zsemlemorzsa) benne!!!!!!!!

Ha házilag akarsz etetőanyagot csinálni, akkor vedd meg az alábbi magokat: kender, repce, len (ezek az olajos magvak), kukorica, búza, köles, hajdina, sárgaborsó. Ezeket daráld le, és a darálékhoz adj hallisztet! Ez már igen jó etetőanyag, viszont k..va drága.

A boltban kapható etetőanyagok a lehető legjobb minőségben vannak előállítva! És már nagyon olcsókat is lehet lelni köztük. 290-350 forint között már rengeteg jó etetőanyag van. Ilyen anyagokat gyárt pl.: carpzoom, tímár és marosmix.

Lehet hogy a haverod lightos( roszz értelemben lightos!) etetőanyagával is fogsz egy két halat, de közel sem annyit, mint amennyit egy jó etetőanyag segítségével foghatnál!

2012. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Farkas Milán ***** válasza:
A bolti etetőanyagokban minden olyan dolog megtalálható, ami szükséges lehet a sikeres horgászathoz. HA ugyanilyen minőségű etetőanyagot akarsz házilag előállítani, az neked otthon több pénzedbe fog kerülni!
2012. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magába a liszttel az a baj, hogy baromi nagy a tápértéke és telít. Én házilag inkább a bolti olcsó etetőanyagot tuningolom fel, főtt magvakkal, kukoricadarával( ha azt akarom, hogy hamarabb szétessen), PV1 mindig jól jön, mostanában nyúltáppal (nagyon laktak, óvatosan szabad csak).

Ha bekajáltatod a halat liszttel, el fog menni az étvágya és elmegy, vagy odavonzod az apró halakat, felkajálják az etetést és azért nem jön a többi. Kiszámolod, egy bolero, 70 dkg liszt, csemegekukorica, zsemlemorzsa mennyibe kerül, többe van, mint 350ért megvenni egy Maros Mixet, amivel nagyobb sikered lesz.

Zsemlemorzsa akkor jó, ha tapadós etetőanyagot akarsz, kicsit teszel az etetőanyagba, jobban összefogja, PV1 is erre van, de annak van aromája is. Ehhez teszel főtt búzát, sokkal jobb eredményt érsz el.

2012. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem én.

Csak ő mondta, hogy az epres ízt nála nagyon szerették.

Van itthon zsemlemorzsa, bolero meg egy kis kukorica dara, akkor miért ne?!

Tudom, nem gazdaságos, de hát egy próbát megér.

Egy-két helyen vettem még csak etetőanyagot, és emlékezeteim szerint nem volt epres, vagy nem vettem észre.

Keresek majd magvakat és keverek is majd bele.

A magvakat meg kell főzni?

2012. jún. 29. 16:23
 5/6 Farkas Milán ***** válasza:
A magvakat minden esetben meg kell főzni, mert nyersen azok is eltelítik a halat. Csodálkozom azon, hogy nem találtál epres etetőanyagot. PEdig egy horgászboltban általában 30-40 fajta etetőanyag közül 10-15 biztosan epres. De nem muszáj az epreshez ragaszkodnod! Nyáron a nagy melegben sokkal jobb eredményeket érhetsz el halas vagy fűszeres ízekkel!
2012. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az irdatlan büdös anyagokkal jobb eredményt érsz el, mint eperrel, furcsa egy "horgászbolt" volt az. Csak a zsemlemorzsa nem fogja meg a kukoricadarát, egy ragacsos nyúlós valamit kapsz, PV1 mindenképp kéne hozzá. 20% pv1, 30% zsemlemorzsa, 50% dara, abból egy normális állagú etetőanyagot kapsz.

A boleroval az a baj, vízben pillanatok alatt oldódik, egy pillanatra fejt csak ki hatást. Olajos aroma, ha hosszan tartó hatást akarsz, csak az meg nagyon hozza a kicsiket is.

2012. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!