Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pelletes horgász végszerelékek...

Pelletes horgász végszerelékeket lécci?

Figyelt kérdés
Módszerek,pellet milyen távra a hotogtól stb köszönöm?

2012. márc. 18. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy folyóvízre, vagy tóra?

Ha tóra, akkor egy gubancgátlós megoldát javaslok, a damil 0.22-nél ne legyen vastagabb. Felhúzól egy gubancgátló csövet a damilra, erre testzés szerint akaszthatsz etetőkosarat vagy ólmot. Utána egy gumigyöngyüt ütközésnek, alá pedig forgókapcsot kötsz, amire mehet a horogelőke. (ne legyen hosszabb 20 cm-nél, és kb. 0.20-as a jó. Eztuán meg mehet a horog. :)

2012. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A pelletet a horgotól milyen messze kell kötni?
2012. márc. 19. 17:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog, meg kell találni az arany középutat. Ha túl távolra rakod, ami általános hiba, akkor kb. a hal folyamatosan huzogatja, de a horgot nem fogja bekapni, ezért akárhányszor vágsz be, nem lesz meg. Folyamatosan próbálgatni kell, mindenhol/mindenkinek más jön be. Ha folyamatos kapásod van, mégsincs meg a hal, akkor biztos hogy távol van a csali, ilyenkor változtass.

Konkrétat azért nem tudok mondani, mert nekem is minden peca alkalmával más.

2012. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Farkas Milán ***** válasza:
Az előző válaszadó nagyon is hibásan írja le a dolgokat. Pont fordítva működnek a dolgok! Ha túl hosszú az előke, akkor a hal gyakran mélyre nyeli a horgot! ha pedig túlságosan rövid, akkor nagyon vékonyan tud akadni, és megvan az esély a hal elvesztésére! Véleményem szerint a 8-12 centis előkék tökéletesek pelletes horgászatra. hosszabbat azért nem ajánlok, mert akkor nagy lesz a gubancolódás esélye!! Tavasszal és nyáron is ilyen hosszú horogelőkékkel horgászok, és ugyanolyan jó eredményeket érek el! Sokan mondják, hogy nagyon sok különbség van a rövid és a hosszú horogelőke között. Szerintem nincs. Mindkettővel meglehet fogni a halat. Csak a horgász tudásán múlik minden!!
2012. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Farkas Milán ***** válasza:

Idézet az előző válaszadó válaszából: "Ha túl távolra rakod, ami általános hiba, akkor kb. a hal folyamatosan huzogatja, de a horgot nem fogja bekapni, ezért akárhányszor vágsz be, nem lesz meg"


A pelletes, tehát a hajszálelőkés módszerben nincs ilyen, hogy a hal csak húzogatja a csalit, de a horgot nem fogja bekapni!! A válaszadó tisztában van vele, hogy a halak hogyan táplálkoznak? Úgy, hogy a fenéken lévő táplálékdarabkákat szívják fel, gyakran 5-10 centi, néha ennél is nagyobb magasságból!! Többször felszívják és kiköpik, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a táplálék biztonságos-e? ( ritkán ilyenkor lehet apró pöccintéseket érezni!) Ha ezután nem akad meg a horog, az csak a rossz szerelék összeállításnak köszönhető! És ha egy csalit felszippant, akkor azzal együtt a horog is be fog repülni a szájába!

2012. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Farkas Milán ***** válasza:
A válaszadó tudhatná, hogy pontyhorgászatban szinte mindig önakasztás történik, tehát nem nekünk kell a csalit a hal szájába húzni, mert azt a hal már megtette helyettünk!! Nekünk csak fel kell vennünk a kontaktust a hallal!
2012. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Farkas Milán ***** válasza:
80%
Elnézést, félreértettem a dolgokat!!!! A kérdező a hajszálelőke hosszát kérdezte, amit én a horogelőke hosszának értelmeztem. A válaszom ettől függetlenül jónak tartom, csak elég durván támadtam a válaszadót amiatt, hogy hülyeséget beszél! Közben pedig én voltam fiygelmetlen! Mégegyszer elnézést! A hajszálelőke hossza teljesen mindegy. Vannak olyan horgászok, akik elképesztően hosszút használnak! Akár 6-8 centiset is. A vízben ez is nagyon jól működik, ugyanis a calinak így nagyobb mozgástere van! Ezzel a módszerrel lehet a halakat is szelektálni! Ugyanis a kis 1-2 kg-os pontyok nem fogják olyan sűrűn felvenni a hosszú hajszálelőkés végszereléket. Sok horgász a csali növelésévek együtt a horog méretét is növeli, nehogy a horog kicsinek bizonyuljon a csalihoz képest, és hogy a csali nehogy kitakarja a horgot. Ennek a másik módszere az, hogy nem a horog méretét növeljük, hanem a hajszálelőke hosszát! Így a csalinak természetesebb mozgást biztosítunk, horgunknak pedig jobb akadást!!
2012. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

FArkas Milán te nekem már elég sok választ adtál más kérdéseknél is Így tovább köszi:D



Egy olyanra lenne szükségem ami komplett szerelék ami a zsinórra kerül:D sorba hogy pl etetőkosár forgókapocs érted? te milyennel szoktál?

2012. márc. 20. 14:36
 9/12 A kérdező kommentje:
Van facebookod farkas milán? vagy valahol tudnánk dumálni?
2012. márc. 20. 14:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért néha nem árt figyelmesebbnek lenni... Nem érzem úgy, hogy annyira nagyon hibásan írtam volna le, én megosztottam a kérdezővel/olvasókkal a saját tapasztalataimat. Én azt tapasztaltam, ha a pellett távol van a horogtól, akkor folyamatos húzás lesz, de a horogig nem fog eljutni, ezért szoktam módosítgatni az előke hosszát időnként, nekem ez mindig más, ha csak nem gyári előkötöttet használok. Külön hangsúlyoznom kell ismtételten, hogy amennyi horgász, annyi szokás, és annyi praktika, tapasztalat.

15 éve vagyok aktív sporthorgász, talán vannak alapvető ismereteim.

Üdv!

2012. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!