Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszásról szeretnék kérdezni. (? )

Úszásról szeretnék kérdezni. (? )

Figyelt kérdés

Hetente egyszer járok úszni, annyit enged a pénzem és időm. Néha kimarad egy vagy több alkalom.

Egy-másfél órát úszom, 1,5-2 km között. A hosszok után pihenek valamennyit, részben lustaságból, részben pedig mert fáradok.

Ez úgy ahogy elég? Tudom, ennyi alkalom kevés, tornával próbálom kipótolni, illetve tavasztól újra kocogással. Hanem alkalmanként ennyi úszás, így ennyi idő alatt?

A gyorsúszástól nagyon fáradok, 50 méter se megy egyhuzamban. Rossz technika vagy gyengeség, esetleg valami egyéb baj lehet az oka?

130 és 140 közötti pulzus normális úszás közben, akkor is, ha nem sprintelek, de azért egy normális - magamhoz képest - középtempó megvan?


2011. dec. 29. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:

"Rossz technika vagy gyengeség, esetleg valami egyéb baj lehet az oka?"


egyéb teljesítményed rendben van? lehet csak ilyen szintű az edzettséged, dolgozhatsz rá otthon. pl. különböző saját súlyos erősítések folyamatos végzésével, váltogatva (pl. fekvőtámasz, felülés, guggolás), minél többet, gyorsabban.

osztán ha valami eü. gondod van, csak elmész orvoshoz, bár étkezést, vitaminbevitelt előbb rendbe lehetne rakni :)

2011. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az étkezésemet próbálom rendben tartani.

Túlsúlyom nincs, sőt a BMI normál tartományának legalja és közepe között ingadozom.


19 éves lány vagyok, úgy érzem, ilyen kérdéseknél fontos, de kifelejtettem.



És ha ennyit szaunázok - ti. amennyiszer úszom, annyiszor - az már használ?

2011. dec. 29. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:

miben is kéne használjon?

szerintem eddz minél többet, nyomd az úszást, meg amire lehetőséged van, erősödsz majd. étkezésekre meg nagyon helyes, ha odafigyelsz. egy általános orvosi kivizsgálás meg bármikor belefér, nem rossz dolog időnként megejteni.

2011. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazság szerint, akármennyit olvastam róla, nem tudom.

Kellemes, ellazít, oldja a stresszt, de ahhoz már akár havi egy is elég. Viszont a többi hatás, ha van?

2011. dec. 29. 19:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a technikával lehet a gond.

Én hülyére átnéztem a netet és egyedül ennek a fickónak az oktató videóját tartom követhetőnek.

Időről időre ránézek:

http://www.youtube.com/watch?v=nMoJVla31tc


Ez a minden hossz után megállok dolog nem helyes. Így erre edzed a testedet. Nem készteted munkára a szívedet, tüdődet.

Lehet ilyet csinálni, de akkor sprinteket kell nyomni.


Heti egy szauna pont jó, de az edzés után legyen.

Sokáig edzés előtt szaunáztam, ment is az úszás, de utána kivoltam.

2012. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

rendszeres szaunával lehet edzeni az immun rendszert, tisztít az izzadással, jót tesz a bőrnek (így az egész testnek, a bőrünk egy nagyon fontos szervünk).

én ennyit tudok. meg ellazít, ezt te tudod.

2012. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Beetom, köszönöm a választ.

A videót majd nézegetni fogom.


Nagyon lényeges lenne, hogy folyamatosabban ússzak? Így se bírom se "lelkileg" (azért ennyi akaraterőm nincs is, és nem is azért megyek, hogy kínozzam magam), se testileg... Ráadásul ha tömeg van, akkor nem is kivitelezhető.

2012. jan. 1. 18:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Na, mégis kipróbáltam a minimális szünetekkel történő úszást. 2 km így őrülten elfárasztott.
2012. jan. 7. 18:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Na az komoly.

Két kilóméter nem kevés ám.

Hozzá fog szokni a tested ehhez.

(Beetom)

2012. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A rekordom eddig 3,4 km.

De nem tudom, mennyire jó ilyen intenzíven úszni... Tényleg nem mindegy?

Mondjuk legalább kétszer van időm utána szaunázni, kényelmesen, sietség nélkül.

2012. jan. 7. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!