Mire jó a "búvár pipa"?
elég régóta foglalkoztat a kérdés de semmi kézenfekvő magyarázat még nem ugrott be...
az oké ,hogy azon vesznek levegőt de viszonylag rövid a szára és azt a 30centit már úgy is meg lehet oldani h kiemeljük a fejünket...
Válaszolnék, mint búvár :)
Vannak merülőhelyek, ahol óríási hullámok vannak. Itt elengedhetetlen a légzőcső használata, hiszen a hullám folyamatosan víz alá viheti a fejedet. Felszínen nem használjuk a palackos levegőt, mert fölösleges azt elszívni, ezért használunk légzőcsőt.
Legtöbb búvárszervezetnél minden alkalomra, kivéve uszodai merülések, kötelező a légzőcső.
Sziasztok!
Engem is érdekelne, hogy mire való a búvárpipa! Ha valaki tudja, írja be! Elolvastam amiket eddig írtatok, de kevésnek tűnik a válasz. A tévében sokszor láttam, hogy búvárok a víz alá merülnek búvárpipával. Ezt a Balatonban már én is kipróbáltam, mert elképzeltem a tévé alapján, hogy milyen klasszul lehet lélegezni búvárpipával.
Azt a tapasztalatot szűrtem le, hogy ha a víz alá kerül a búvárpipa felső vége, akkor belefolyik a csövébe a víz, és utána ez a víz akkor is benne marad, ha én kiemelkedek a felszínre.
Tehát, ebből kifolyólag a búvárpipát csak addig tudtam használni, amíg a víz fölött tudtam tartani a felső végét, ami viszont csak alig néhány centiméterre emelkedik el a fejemtől. A Balaton hullámai között ez egyáltalán nem volt egyszerű, úgyhogy el is hajítottam az egészet - de azóta is látom a tévében, hogy a búvárok használják.
Hogy fújják ki belőle a vizet??? Ennek külön technikája van, amit meg kell tanulni? Addig nem szabad kifújni a levegőt, amíg a búvárpipa felső vége a víz alatt van? Ezzel a módszerrel én képtelen voltam kiüríteni a vizet a búvárpipából!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!