Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen volt az első úszóleckétek?

Milyen volt az első úszóleckétek?

Figyelt kérdés
Lányomat most szeretném beadni uszodába, hogy megtanuljon úszni, mert eddig nem volt lehetőség rá. 12 éves, és nagyon ellenzi, azt mondja, hogy ott kicsik vannak, és ő túl nagy oda. Mivel győzhetném meg, hogy jó lesz?
2011. jún. 15. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
azzal, hogy keresel egy olyan csoportot, ahol korabeliek vannak.
2011. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

"Milyen volt az első úszóleckétek?"

rémes.még oviban kezdem járni(most leszek 13)

nagyon utáltam, féltem meg én extra izgulós vagyok , és az sem tett jót.szegény szüleim kiadtak egy csomó pénzt, de hiába, nem volta hajlandó eljárni.utána egy darabig jól elvoltam úszástudással.aztán megint elkezdtem járni egy másik helyre, de ott a sikláson kíül semmit sem tanultunk meg az egyik ovistársam(kb.50 kilós)lenyomott a víz alá, és az elég sz*r volt.majd olya 2.körül kezdtem el megint járni.egy szigorú edzőhöz.rögtön bedobott a mélybe, mentem a haladókhoz.hát elég nehéz volt, mert az LB-en kívül senkit sem ismertem .(voltak kisebbek is, olyan 6 évesek)aztán egyre job lett, megtanultam elég jól úszni, és ma már szeretek is.

remélem, a lányod is talál egy olyan helyet, ahol majd jól érzi magát:DD

2011. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0 úszástudással a nulla lemaradt, bocsi
2011. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
*jobb bocsi a hibákért
2011. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azzal kezdtünk,hogy bemelegítettünk.Körbefutottuk a medencét,ami eléggé kényelmetlen dolog volt,mert minden tiszta csúszós volt a víz miatt.Aztán bementünk a medencébe,és mondták,hogy menjünk ki a szélére,mert ott lesznek az első gyakorlatok.Le kellett bukni a medencében,aztán számoltak,ki meddig bírja.Elsőnek az 5 volt a jó teljesítmény,aztán 10,20,30,40.Tovább nagyon ritkán ment valaki.Aztán egyszer bírtam 60ig,volt aki 65ig.Az volt az első ilyen gyakorlat,utána kezdtük mellúszással,bemelegítő gyakorlatokkal..stb.A végén mindig engedtek játszani.Olyat játszottunk,hogy az edző(aki a tesitanárom is volt akkoriban),ledobott egy pénzérmét a medence aljára,aztán fel kellett hozni.Nagyon szerettem úszni,világ életemben jó úszó voltam,miután megtanítottak.Minden nyáron mentem úszni,úsztam 4-5 éven keresztül a tanfolyammal.Végül a szüleimmel mentem,akkor is 4-szer végigúsztuk a medencét,el-vissza,aztán másik alkalommal ötször.

Máig sem felejtettem el úszni,remélem,hogy lesz gyerekem,őt is megtanítom rá.Ez a sport annyiból nagyon jó,hogy segít nyugodtnak,türelmesnek maradni.Amikor vízben vagyok,megnyugszom,más ember leszek.Azt érzem,hogy minden jó,olyankor semmi gondom.

Ezt olvastasd el a lányoddal:) és keress neki megfelelő csoportot,korabelieket.:)

Sok szerencsét,majd írj,hogy milyen volt;)

15/L

2011. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyűlöltem az úszást. A tanár folyton egy bottal piszkált, hogy maradjak a vizben, én meg majd meg fulladtam. A tököm tele volt az egésszel. A szüleim kiadtak rá nemtom mennyi pénzt, de mert se kedvem, se akaratom nem volt hozzá nem is tanultam meg úszni. Mondjuk nem mentem volna vele sokra mivel idáig nem volt rá szükségem.


24F

2011. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hamarabb kellett volna elkezdeni, szerintem.

Nekem papám úszómester volt, anyukám úszóversenyeket nyert, tehát engem anyukám kezdett tanítani kb. 3 éves koromtól.

Imádom a vizet, eléggé jól is úszok, nekem soha nem volt ilyennel bajom, bár úszóleckékre nem jártam.

Viszont a bátyám meg irtózott a víztől, de azért ő is tud valamennyire.

Szerintem minél korábban kezdi a gyerek, annál jobban fogja szeretni.(de ez egyéni vélemény)

2011. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem találtok megfelelő csoportot, egyéni oktatást is lehet kérni. Ez biztos drágább, de talán szívesebben csinálja a kislány. Ha az alapok megvannak, mehet csoportba.
2011. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Jövő héttől kezdődik a tanfolyam, úgyhogy csak akkor fogom tudni megírni milyen volt. Remélem azért még meg fog tudni tanulni úszni, attól függetlenül, hogy már 12 éves. Keresztlányom meg 17 volt kb mikor megtanult, ezért gondolom, nem késő. Várom a többi hozzászólást is.:)
2011. jún. 16. 13:29
 10/10 anonim válasza:
Én is ennyi idősen próbáltam úszni tanulni, de nálunk ott volt az egész suli (iskolás program volt). Próbáld a társai közé vinni, azt biztos szeretni fogja. :)
2011. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!