Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok! Vajon a szakáll...

Horgászok! Vajon a szakáll nélküli horognak mennyivel kisebb a haltartó képessége?

Figyelt kérdés
Nos... Kizárólag pergető horgász vagyok. A múltkor egy balin csontjából kellett kioperálni a szakállas horgot és nagyon megsajnáltam. Ha fogóval nyomom le a szakállat veszít a horog az éléből?
2011. máj. 8. 06:44
 1/3 anonim válasza:
Könnyebben elmegy a hal állítólag, de én is lenyomom mert sajnálom a halat.
2011. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 DannyZuko ***** válasza:
Szakállas horgot azért használnak, mert bizonyos halak, mint pl a süllő, könnnyedén kifordulnak állítólag a sima horogból. Ezzel én nem értek ugyan minden esetben egyet, de a szakirodalom ezt tartja. El kell dönteni, hogy a halat megenni akarod, vagy csak sporthorgász vagy. Szerintem ha tepsibe szánod, akkor a biztos akadás a lényeg és akkor kell a szakáll, mondván sajnáljuk a halat, de akkor is a tepsiben végzi. Ha nem tepsibe készül, hanem sporthorgász vagy, akkor beszélhetünk az állat védelméről, és ekkor szerintem nem kell szakállas horog.
2011. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a szakáll azért jó, mert így nehezebben fordul le róla a hal. Viszont gondolj bele, hogy a fárasztás közben a horog jobbra-balra, fel-le mozog és az csinál egy "lyukat" a hal száján. Viszont a szakáll nélküli nem.
2011. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!