Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hajó vásárlás Amerikából?

Hajó vásárlás Amerikából?

Figyelt kérdés

Napokat minden olvasónak!


Elsősorban leszögezném nem kell azt hinni hogy hót milliárdos vagyok.


Röviden - tömören összefoglalva a sztori az, hogy szeretnék Amerikából Yachtot vásárolni.

90-es évekbeli felújítandó yacht-ról lenne szó.

Projectnek indulna, én magam újítanám és újíttatnám fel.

Összességében teljes restaruálásról lenne szó.


Hajó árán kívül saccper kb, milyen költségekre számíthatok?

Mert egy hajó, köztudott nem egy konténerben fogja átszelni az Atlanti-Óceánt.

A hajó honosítási, vámkezelési és adózási költségekről tud valaki konkrétabbat mondani?

Esetleg van köztünk olyan személy, aki hasonló helyzetben volt?


Nem akarok abba a hibába beleesni, hogy az adózási és hasonló illetményi költségek, sokkal drágábbra jöjjön ki, mint pl. maga a hajó vételára.


Néztem konkrét típusokat, de ami nekem tetszik, az Amerikában őshonos gyártók, és Amerikai állampolgárok használják. Mifelénk EU-ban nem nagyon ismertek.



#Amerika #yacht #hajóvásárlás
szept. 6. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ok de hogy hozzák el?

Másik hajóra felrakják?

Haza hajózod?


Szerintem horribilis költsége lesz a szállításnak, amire jön még vám ami 10-20%.


A honosítás nem tudom mennyi lesz.


A felújítás szörnyű munka. Ha üvegszál azt csiszolni és újra gélcoatozni nem olcsó, és csak jó szakember munkája lesz szép.


Mennyibe kerül kimenni és megnézni 10 jachtot?


Hajólevelet hogy honosítod?


Visszatérve az üvegszálra, sokszor fa váz van alatta a jenki hajóknál, ha az korhadt, menthetetlen az egész.


Én üvegszálaztam csónakot felejtsd el a projektet.

És egy jachtban ott vannak a belső fa részek. Ha nem vagy asztalos nem tudod megcsinálni.


Olcsóbb ha itthon csináltatsz egy jachtot vaslemezből. Megtervezteted, legyártatod, egy asztalossal megcsináltatod a belsejét. Édesvízen katódos korrózióvédelemmel még az unokád is használni fogja.

szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valami hasonló az elképzelés, hogy teherszállító hajóval hozatnám haza.


Online liciten vennék részt, mert olcsó pénzekért lehet hozzájutni egy-egy darabhoz, így nem kellene kimennem se.

Bár elég lutriként hangzik elsőre, hogy látás és minden nélkül kiutalom a zsét, azt majd ideér egyszer.


Néztem az [link] honlapját, Ők tudnak behozni autót,hajót,stb...


De hajó és hajó közt is különbség van, amit írnak az - hogy konténerrel szállítják haza, és ami tervben van, laza 10 méter hosszú, 3 méter széles.


Konkrét típus amit szeretnék Carver Montego vagy ugyanebben a márkában hasonló modelltársai.


Olyan hajó vásárlás van tervben, aminek megvannak a papírjai, és azt hivatalosan tudom fordíttatni, így a hajólevelet és papírjaival szerintem nem lenne probléma.


A felújítás meg igen, igen jó nagy kérdés. Bár, biztos találnék szakembereket rá.

Csak ami fontolandó, hogyha nézünk egy régi hajót és annak a komplett felújítási költségét, akkor lehet ott tartanék, mintha kitenném Magyarban vagy EU-ban vásárolt yacht hajó árát, ami problémamentes.


Bár ezek a Carver hajók, eléggé strapabíróak évtizedeken át.

De szeretem a kihívást, mert azon az elven vagyok, hogy minden felújítható, minden restaurálható.

szept. 6. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De itthon tudod hol tartani?

Néhol 70 000/hó a kikötő díj a Dunán


Szerintem átvernek mert vissza úgyse tudod küldeni.

Kint se jobbak mint idehaza az autókereskedők pl.


Szerintem ne csináld. Vegyél Európából olyat amire nem kell költeni.

szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Átgondolom még az EU-s vásárlást, egyrészt könnyebb szállítani, másrészt megtudom nézni személyesen is.

Kicsit ráfeküdtem a témára, egy Brit kereskedői cégnél találtam Carver yachtokat, ez már jó hír.


Nyáron értelemszerűen lent tartanám a Dunán, de télre felhoznám birtokomra.

szept. 7. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!