Csalihal hordóban?
Vizet cseréled rajta? 200 liter víz egyáltalán nem sok nagy méretű (tenyeres!) halaknak, főleg gonodolom nem 1-2 db van benne hanem jópár... Hiába nem eteted őket, a salakanyagaikból felgyülemlik az ammonia és a nitrit nagyon nagyon hamar ami nagyon méregző a halakra. Ha nem kárász lenne valószínűleg már rég elpusztult volna mind.
Cserélni kell rajta rendszeresen a vize, úgy sokáig bírni fogják.
Csalihalakat ősztől kora tavaszig tartottuk otthon, a hidegbe van néhány halfaj, ami jól bírta hónapokon keresztül, pl a kárász, de a bodorka, vörösszárnyú még a hűvösben is hamar elpousztult.
Az idén már februárban kitavaszodott, az otthoni csalihal tartásnak több a nyűgje, mint a haszna.
Régen, szezonban, a horgászhely közelében fogtuk meg a csalihalat, amit esetenként tároltunk is, pl kiszuperált automata mosógép dobjában, ami rozsdamentes, zárható, perforált tartály, amin átfolyik a víz.
Az se raktuk tele csalihallal, de a következő horgászat alanyai eléltek benne néhány napot.
A mai világban a sötötzöldek ezért is harapnak, meg az otthoni hordóért is, sőt még a horgászrendet is átvariáltál, ezüstkárász otthonról szabálytalan csalihalként kivinni horgászni, invazív halfajként csak akkor használható, ha az abból vízből lett kifogva, ahol csaliként felhasználod.
A lényeg, hogy felmelegedő vízben még az ezüstkárász sem bírja a hosszú ideig tartó tárolást, utaztatást, ami fix helyen horgászik, annak is kényelmesebb megoldás, ha nem otthonról kell kivinni a csalihalt.
Gondolom harcsázáshoz használod
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!