Hajdú-Bihar Megyei Szövetségi Vízterületek napijegy?
Nem akarlak elkeseríteni, de a Hajdú megyei szövetség vezetői módszeresen tesznek érte, hogy elkedvetlenítsék az embereket a horgászástól.
A megye összes, MOHOSZ által kezelt vízterületre csak összevont napijegy létezik, és az adott napra érvényes, tehát egy éjszakai horgászatra, éjfél után ismét szükséges a napijegy, ami úgy 2x4000 forint...
8ezer forintot talán még bojlis tavakon sem kérnek el egy éjszakai pecázásért.
A halbőségről annyit, hogy vannak ugyan szép halak is a Keleti, vagy Nyugati főcsatornában, de nem az a jellemző, hogy sikerül is egy villámpecát a halfogásokkal emlékezetessé tenni.
Az egyik ismerősöm tavasszal felháborodva mondta, hogy már megint szigorították a szabályokat, nem elég, hogy napi szinten csak 3 kiló egyéb halat lehet elvinni, de meg van szabva, hogy hetente, évente mennyi lehet a max.
Annyit mondtam erre, hogy majd akkor sopánkodjon, ha megfogta azt a 3 kilót, amit kevesel... nem sok olyan alkalom volt.
Méretkorlátozással védik még a keszegeket is, ami persze sokat nem javít a helyzeten, mert megfelelő ívőhelyek nincsenek.
Mindezen negatívumok ellenére olykor egész jó pecák lehetnek a Keletin, vagy a Nyugatin is, de a leggyakoribb hal a ponty lett, amit ugye telepítenek, és ha azok éppen nem eszegetnek, lehet próbálni a harcsát, süllőt, vagy akár a keszeget, bármit, de az, hogy egy éjszakai horgászat megér-e 8ezer forintot... rád van bízva.
Nem szeretem a keletit, van, akinek biztos megéri, az az egy két hal havonta-kéthavonta, nekem nem. Inkább tavakra járok pecázni.
Csak azért akartam kimenni, mert egyik haverom odajár, rágja a fülem már mióta, de 8000ft-ért fix, hogy a közelébe nem megyek! :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!