Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi a hátránya a kajakozásnak?

Mi a hátránya a kajakozásnak?

Figyelt kérdés
Mi a hátránya a kajakozásnak, minden hobbinak/sportnak van valami hátul ütője. A kajakozásban mi a hátrány?

2023. ápr. 26. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem akarsz túl izmos lenni, akkor hátrány.
2023. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Egy idő után nagyon fárasztó és ha a vízen vagy akk muszáj tovább evezni...
2023. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
11%
Van neki egy pár, először is drága sport vagy "hobbi", másodszor viharban nem nagyon lehet hódolni a szenvedélyünknek, harmadszor nagyrészt meleg/homoszexuális férfiak járnak ilyen táborokba vagy eseményekre.
2023. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
azt hogy nincs lábnap :D
2023. ápr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Már miért lennének a kajakosok melegek? Ekkora baromságot sem hallottam még.
2023. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

5

Nem mind. Csak többségük. Én is szembesültem màr a jelenséggel. Amúgy s legnagyobb hátránya hogy csak ideális körülmények között lehet csinálni úgy meg elég nagy a kihagyás.

2023. ápr. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Én nem csak ideális körülmények között kajakozom. Csak a nagy szél és a nagyon hideg tántorít el. Márciustól októberig.

Szerintem a legnagyobb hátrány, hogy helyhez kötött, főleg ha jó körülmények között akarsz edzeni (viszonylag sima vízen, kis hajóforgalommal, stb.), be kell fejezned sötétedésre, ami mondjuk márciusban kizárja a hétköznapokat.

Illetve, szerintem időigényes a hajópakolás, eltörlés, ha egyesületi hajó, akkor ülés és lábtámasz beállítás.

2023. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt 7-esen meg rajtam kívül senki nincs közelebbi kapcsolatban a kajak-kenu sporttal?

Hátrányok:

-ha rosszfej az edző halálfélelmed lesz a K1-től

-ha kezdő vagy akár 16 évesen is a 6-8 évesekkel leszel

-nem tudom hogy fiú vagy vagy lány, de sok egyesületnél lányok CSAK kajakozhatnak, fiúk CSAK kenuzhatnak

-ha hidegben borulsz esélyes a tüdőgyulladás, (mondjuk ismerek olyat is akinek április végén volt)

-vannak napok amikor nulla motivációval kell továbblendülnöd nehézségeken, ebben vagy segítenek az edzők, vagy nem

-esőben is kell evezni

-néha nagyon rossz a víz, és nagyon nehéz hajóban maradni viszont utólag rá fogsz jönni hogy óriási tapasztalatot szereztél (én a "Nagydunán" nevezek, kemény tud lenni, de versenyen legalább nem érnek meglepetések.

Egyébként a kajakos fiúk általában NEM b*zik, én alig ismerek párat, de kenust többet is biztosan tudok, szóval a "kajakosfiúkmindb*zik" című sztori egy tévhit. Nekem több olyan barátom meg plátói nagy szerelmem volt aki kajakozik, de talán egy kivételével full hetero mindegyikük.

2023. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és lábnap is van, nem is egy, igaz hogy a kajakosok háta nagyon jól kidolgozott, deltás, de nem pálcikalábuk van.

8-as voltam, 16L

2023. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pl a versenyző részéhez hozzá nem tudnék szólni, semmit. Nem tudok róla, de 20 éve túrakajakozom feleségemmel, európaszerte.
2023. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!