Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A napijegy kiváltja az éves...

A napijegy kiváltja az éves területi engedélyt?

Figyelt kérdés
Az Adonynál található Duna-holtágra szeretnénk elmenni egy napra horgászni. Nekem ifi horgászengedélyem van, de nem tudom, hogy ilyen állami fennhatóság alatt álló vízterületeken mi a szabály. Bár mondjuk, ha jól tudom ez a holtág pont egy horgászegyesület kezében van. Az lenne a kérdésem, hogy, ha kiváltom arra a vízre a napijegyet, akkor azon kívül semmilyen más dolog nem fog kellenni nekem, hogy akadály nélkül horgászhassak? Nyílván még a horgászengedélyen kívül... És ezen kívül még annyi, hogy mivel ez mégsem teljesen állami kézben lévő vízterület, így hány bottal horgászhatnék én, mint ifi engedéllyel rendelkező horgász? A kettő lenne a legideálisabb.

2020. jún. 27. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Célszerűbb lenne írnod a tó fenntartóinak -ha már egyesületé.

Egyébként, hogy hány bottal horgászhatsz, az az engedélyeden múlik. Én pl évente talán 2x elmegyek horgászni, ezért csak turista jegyem van, ami egy botos horgászatra jogosít.


Itt nálunk is van egy tó, egyesületi stb..., elvileg úgy van, hogy kimehetek, leülhetek bárhova horgászni -engedély és napijegy kiváltásával-, de nyilván ha jön valaki, aki "birtokolja" a helyet, akkor kopás van.


Bocsi, ha nem túl hasznos a válasz, remélem, valamennyire segít azért!

2020. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az állami jegyen (fogási napló) és a kötelező akármilyen egyleti tagságod megvan, ha jól látom.


Ezeken kívül már csak egy területi engedély kell ami lehet az éves, vagy lehet alkalamkénti (napi-hetijegy). Ezt a tó környékén keresd, vagy a horgászjegy.hu-n is megnézheted. A kritériumoknak pedig nézz utána, mert mindenhol más és vannak nagyon idióta lavórok is.

2020. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár még mindig nem világos az, hogy most akkor milyen papírok kellenek. Ha jól tudom oda bárki mehet horgászni nem kell, hogy kötődjön az egyesülethez. Mi kiváltottuk a horgászengedélyt a fogási naplóval, de mást nem adtak nekünk. A napijegyet meg a holtág melletti vendéglőben lehet váltani. Tehát, ha megvan az engedélyem+fogási naplóm, meg a napi jegyem, akkor már horgászhatok is?
2020. jún. 27. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az egyesületnek nincs valami extra szabályzata, akkor igen
2020. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Tehát, ha megvan az engedélyem+fogási naplóm, meg a napi jegyem, akkor már horgászhatok is?"


IGEN! A napijegykiadás feltétele ugyanis az állami jegy és a fogási megléte.


A helyi marhaságok pedig a napijegyben, vagy mellékletében benne lesz, vagy ha egy körülkerített lavór akkor ki szokik írni a sok baromság.

2020. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha ifi engedélyed van, a napijegy is csak egy botra szól majd.
2020. jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mint kiderült az ifjúsági engedély lényegében ugyanaz, mint a felnőtt, csak vannak olyan állami vízek, ahol, ha van ifi engedélyed akkor van lehetőséged 1 botra szóló területi engedély lt/napi jegyet váltani. De ugyanúgy lehet 2 botra is váltani...
2020. júl. 3. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!