Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Teljesen kezdőnek milyen...

Teljesen kezdőnek milyen picker botot - felszerelést ajánlotok?

Figyelt kérdés
A Holt-Zagyva lenne a terület, a célhal pedig ponty. Gyerekkoromban pecáztam utoljára, gyakorlatilag nulla a tudásom a mai módszereket illetően, a picker szimpatikusnak tűnik. Nem szeretném elkövetni azt a hibát hogy megveszek valami olcsó-xar felszerelést amivel elmegy a kedvem az egésztől.

2020. jún. 12. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A picker inkább kisebb halakra, keszegezni való. Pontyra jobb egy Medium vagy MH Feeder. Az olcsóságtól sem kell megijedni, egy kompozit anyagú bot is tökéletes választás lehet egy újrakezdőnek, főleg ha nem célod 100 métereket dobni. Az orsóra jobban oda kell figyelni, mert rengeteg gagyi van a piacon. Egy Okuma Longbow megfelelhet, de inkább a régebbi típusból.
2020. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ami elriaszt a feeder botoknál az hogy nagyon hosszúak. Nem szeretnék 4m-es bottal integetni, bár nyilván praktikus, nem véletlen ekkorák. Mire érdemes figyelni vásárlásnál?
2020. jún. 12. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit képzavarban vagy! Az átlagos feeder méretek 330, 360, 390.

A 400 már inkább match botra jellemző.

A pickerek 270-300 körül szoktak lenni. Persze vannak ezektől eltérő méretek is, szóval neked kell eldöntened, hogy mekkorára van szükséged.

Én 20-30 m széles csatornákon horgászom, 330-360-as kompozit feeder vagy bojlis botokkal és ez bőven elég a 10+ pontyok, amurok kifogásához.

2020. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valóban nem ismerem :) Köszönöm a választ!
2020. jún. 13. 07:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Rövidebb feederekből itt van kettő, ami tökéletes kezdésnek:


[link]


[link]


Orsóból pedig ez:


[link]


Vagy ez:


[link]

2020. jún. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 14. 07:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!