Melyik horgászbot sérül könnyen?
Nem a lakkozáson múlik a dolog!
Föleg a szállításnál pakolásnál sérül meg a legtöbb bot,
akkor kell leginkább figyelni hogy ne érje sérülés!
Az amelyikre rálépnek, amelyikre rácsukják a csomagtartót, amelyiknél bedobásnál beakad hátul a horog, amelyikkel tolatás helyett izomból tépik fel a leakadt szereléket.
Lakkozás? Az csak dísz.
Tudnának egy képet küldeni amiben meg lehet nézni milyen a bot anyaghibája?
Hogyha pl megsérült vagy gyári hibás.
Az első képen egy 7 méteres boló második tagja látható, ami egy rossz merítés következtében tört ketté.
A második és harmadik képen egy rakósbot harmadik tagja szerepel, ez egy leakadást követő túlerőltetés miatt, két helyen tört el egyszerre.
Ezek a túlterhelésből adódó törések általában robbanás szerűen mennek végbe és a legtöbbször kettétörik a bot. A rakósbotom első három tagja egy hangos durranás közepette öt darabba tört.
A gyári hibás vagy sérült bot sokszor nem törik ketté, hanem hosszanti irányú repedések keletkeznek rajta, és ettől megroggyan, majd lehajlik a sérült tag eleje.
Volt már ilyenre is példám csak nem készült róla fotó.
Kicsi az esélye, hogy észrevedd. Olyan botoknál amibe bele tudsz nézni (spicc, rakós, stb.) esetleg van némi esély, hogy meglátsz egy öntéshibát vagy hajszálrepedést, de a többinél csak a vásárláskor történő megsuhogtatás, görbítgetés hozhatja elő a hibát. Sajnos itthon a garancia egy bot vagy bottag törésére gyakorlatilag nulla.
Drágább horgászbotokra, felszerelésekre esetleg van lehetőség horgászbiztosítást kötni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!