Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Érdemes megmenteni a magyar...

Érdemes megmenteni a magyar lóversenyzést?

Figyelt kérdés

A rendszerváltás után lassan tönkretették a pályákat(Ügető helyett Arena Plaza,az új "multifunkciós"Kincsem Park),tönkrement a versenylótenyésztés is,sorra szűntek/szűnnek meg a nagy ménesek.

A mostani vezetőség érdeke,hogy a versenyzés megszűnjön és el tudják adni az értékes területeket más célra.

Jött ugye Overdose,híres lett,marha nagy médiahiszti van körülötte.Pesti versenyére (ahol legyőzött nála osztályokkal gyengébb lovakat egy direkt neki kiírt futamban,tönkre is ment a lába a balesetveszélyes pályán)a médiafelhajtásnak köszönhetően sokan jöttek ki,de szinte senki nem maradt közülük lovirajongó.

Gyakorlatilag mindig ugyanaz a kb.100 ember jár ki a versenyekre.A tévéközvetítés gyakorlatilag megszűnt.Csak Budapesten van fogadási lehetőség.

Szerintetek hogyan lehetne népszerűbb a lovi?


2010. ápr. 12. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem követtem nyomon ezeket a dolgokat, sokban nem tudok hozzá szólni, csak imádom a lovakat és a lovaglást. Szerintem nem csak a lovas sport érdemelne nagyobb figyelmet. Ott van pl a sportrepülés. A vitorlázó és a motoros repülés egyaránt. Kár, hogy mindezekre a média nem szán egy pár pillanatnyi figyelmet.

Az Ügető nem Üllőre költözött ki?

2010. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem,hanem a "multifunkciós"Kincsem Parkba,ami ügető és galopp versenypálya is egyben.

A körülmények enyhén szólva is balkániak(illetve ne bántsuk meg a balkániakat).

Romosak a régi istállók,kényelmetlenek az újak,tré a futófelület stb.

2010. ápr. 13. 22:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem simán fel lehetne lendíteni ott az életet. Nem csak galopp és ügető versenyeket kellen ott rendezni, hanem lehetne oda szervezni más lovasversenyeket is. Pl: ugratás, díjjlovaglás, fogat hajtás. Ezek engem jobban érdekelnének és lehet, hogy másokat is. Lehet ott lovagolni tanunlni? Mert ha nem, akkor azt is megtehetnék. A sok kis apró bevétel is számít valamit szerintem. És akkor lehet, hogy az egész dolog jobban menne, működne.

Nem voltam még soha ott, nem tudom, hogy milyen lehet ott a körülmény, pláne egy ló számára, de jártam már néhány lovardában, ahol tényleg szörnyen voltak tartva a lovak. De láttam már olyat is, ahol éppen pottyantott a paci egy "citromot" és már ott is volt a lapát, a "citrom" még majdhogynem le sem esett a pihe puha szalmaágyba. Naponta mindegyik paci le van ápolva és be van fogva (fogatba). Az egy dolog, hogy az istálló is gyönyörű, igényes, de mindez a lovásznak köszönhető. Nem a lábát lógatja, hanem igen is dolgozik! Csak azokat az embereket kellene megtalálni, aki mindezt megcsinálja. Biztosan akad néhány, ismerek is egyett, kettőt.

És a fogadásra (lovi) visszatérve: Írtad, hogy csk Bp-en lehet fogadni. Nem hiszem, hogy a mai internetes világban ne lehetne megoldani az elektronikus fogadást. Így akár a világ bármely tályáról lehetne fogadni.

És hogy hogy szűnnek meg a nagy ménesek? Azét viszont tényleg kát lenne! Hiszen nagyon jó lovakat "csináltak" a magyarok. Márami kevéske információm van róla. Viszont nagyon szépnek tartom a magyar sportlovakat, szép a formájuk. Viszot nem ismerem a tulajonságaikat. Én a nyugodt (nem hisztis) lovakat szeretem. És ne legyenek hirtelen kitörései.

2010. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lovagolni a Kincsem Parkban is lehet,méghozzá ingyen és nem bérlovardai színvonalon tanítanak.

Keresni kell egy olyan istállót,ahova lejárhatsz reggelenként lovagolni,mint amatőr lovas és ennyi az egész.

Lovászok:sokszor nem rajtuk múlik a dolog.Legtöbb helyen rosszul megfizetett(már ha épp nem "felejti el"a munkaadó odaadni a kevés pénzt is),be nem jelentett emberek dolgoznak muszájból.A tulajok csak a hasznot szeretnék,nem költenek pl.istálló festésére,azt meg nemlehet elvárni a lovásztól,hoghy sját pénzéből oldja meg.

Tudom,ezt csináltam vagy 20 évig az ország különböző lovas helyein,pont a munkaadók linksége miatt hagytam abba.Maradnak az olyan emberek a szakmában,akik hajlandók fillérekért dolgozni balkáni körülmények között,legtöbbször lecsúszott egzisztenciák,alkoholisták.

2010. ápr. 14. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:

A Kincsem Parkban komolyan lehet lovagolni? Akár teljesen kezdőként is? Ezt nagyon jó tudni! Amúgy látod, ez is egy probléma! Rengeteg olyan fiatal van (még iskolások), akik pl nagyon szívesen segítenének a lovardai munkában ingyen lovaglásért cserébe.

Nem ingyen kellene lovagoltatniuk! Most már sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy reggeltől estig kinnt legyek egy lovardába, mert van egy 20 hónapos fiam, akit a férjemen kívűl nem tudok kire bízni, még pár órára is nehéz megszervezni, hogy elmehessek lovagolni. A férjem munkaideje teljesen kiszámíthatatlan, nekem rugalmas lovarda kell, és ahol felnyergelve vár a paci. Én mindezért persze fizetek. Szerintem mások is vannak hasonló helyzetben és a megfelelő szolgáltatásért cserébe szívesen fizetnek. Persze reális áron. Néztem a Kincsem honlapját. Kár, hogy nincs sehol feltüntetve, hogy lovagoltatnak is. Pk ezt is megtehetnék, hogy a honlapjukon meghirdetik, hogy X összegért lehet lovagolni tanulni.

Sajnos tényleg sok lovarda tulajdonos csak a hasznot akarja és nem áldoz semmire. De ez nem csak a lovardákkal van így. Ismerek vállalkozót, akinek a kamionjának a jobb oldali elektromos ablakemelője nem működött. Amikor megtudta, hogy kb fél éve nem jó, jól letolta a sofőrt, hogy miért nem ment és csináltatta meg! (A jobb oldalon nem is szokott űlni senki, csak néhanapján. A hibára a tulaj fia jött rá, amikor beűlt a kamionba játszani.) Ez egy jelentéktelen hiba, de a tulaj még erre is figyel. Ő egy maximalista ember, egy jól menő boltta. Mindenre nagyon igényes. A főnököm pedig évek óta a teherautóit úgy "tolatja" át a vizsgákon. És nem csak a teherautók állapota van rossz állapotban.

Szörnyű, hogy tulajok nem golndolnak arra, hogy egy "kis" befektetéssel akár nagyobb hasznot húzhatnak.

2010. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a Kincsem Park szolgáltatása a lovagoltatás,hanem egyes trénerek szoktak keresni amatőr lovasokat,akik a tréningmunkában segítenek.
2010. ápr. 15. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

Bár nem tudom, hogy hogy zajlik ott az élet.

A fő kérdésedre visszatérve: Szerintem érdemes megmenteni, sőtt akár fejleszteni is lehetne.

2010. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Érdemes !!!!! Csak küzdeni kéne valahogy :S

Magyarországon már tényleg kezd egyre rosszabb helyzetbe lenni a lóversenyzés meg minden ilyen...

Pedig lehetne jobb is.....

2010. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!