Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi a véleményetek a CRITICAL...

Mi a véleményetek a CRITICAL MASS-ról?

Figyelt kérdés
mien honnan hova kell menni és hogy van ez az egész és idén miikor lesz??
2010. márc. 6. 11:33
 1/4 anonim válasza:

Ha nem baj a véleményemet egyfajta élménybeszámolóként írnám le :


Tavaly elött voltam és nagyon tetszett , nagyon feelinges :D 1 órát vonatoztam fel pestre majd onnan még egy 40 perc tekerés a kezdés helyszínéig , ha egyedül lettem volna barátok nélkül akkor is tudom hová kell mennem mert a város már hemzsegett a bicósoktól, tudtad hová tarts, hihetetlen élmény volt gurulni az utcákon körülötted csak bicósok ,visszaszorítva az autósokat :P majd a helyszínre érve tátott szájjal nézed a tömeget többezer ember, több ezer bicó ,szól a zene , süt a nap ..az órádra pillantva látod hogy a kezdésig még van egy fél óra ,előrántod a azsákodból a szendvicseket ,leöblíted jó hideg vízzel..majd felcsendűl a hangosbemondó és a sípok ,tudtam hogy itt az idő ,bringára fel ,addigra már a tömeg végeláthatatlanra duzzadt fel..szerencsére sikerűlt aránylag előröl elindulnom ,azt tudni kell hogy a tömeg eleje illetve avége közt mintegy 30 percnyi idő különbség van.. szóval elindultunk ,mindenki síkít ,üvőlt, énekel , bicókra szerelt magnókból üvőlt a zene, majd szép lassan nem túl gyors tempóban ,bejárva a város egy kisrészét, végetér a táv, ám közben rengetegféle vicces ,ügyes és furcsa bicóval/emberrel találkozól,nem unatkozól ,és mindenki barátságos ,egymás bringáit dícsérve haladnak el egymás mellett,vannak akik felbuknak,de már ott is terem 3 segítőkész lélek ..egy picit bele is feletkezel igazából hol vagy ,hogy pest egyik koszos utcáján ,de most nem ,most nem ez számít hanem hogy van egy adott tömeg aki összetart ,bebizonyítva ezzel hogy igen! még a mai világban is összetudunk tartani...majd beérve a parkba mindenki megpihenhet ,aztán következik az igazi katarzis ,mikor a naplemente csiklandozza arcunkat , atöbbezres tömeg egy emberként a magasba emeli a bringáját üdvrivalgással kísérve..de ez tudod ,hogy megérte utaznod ,megérte hisz egy élménnyel lettél gazdagabb , és ha csak egy kis időre is de egy ismeretlenűl is összetartó nemis olyan kis közösség tagjai voltunk mindannyian!!

2010. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ

esetleg tudja valaki h mikor lesz idén??

2010. márc. 8. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden évben Április 22 (Föld napja) és Szeptember 22 (Autómentes nap) alkalmából szokott lenni, tehát évi kétszer.


Évekig mindig az adott napon volt, de a tömeg nagysága miatt az utóbbi időben ezen változtatni kellett. (Túlzottan felforgatta volna a közlekedést, ha ugyanúgy hétköznap megtartják.)

Tehát jelenleg:

Április 22 - Föld napja alkalmából rendezett CM valószínűleg előtte való vasárnap lesz, azaz április 18-án.

Itt jegyezném meg, hogy attól függetlenül, hogy Április 22-én hivatalosan nem lesz CM, tuti bizonyos, hogy rengetegen mégis bringázni fognak. Mert tavaly is így volt meg tavaly előtt is. A végére jó kis rendőri fogócska lett, vicces volt. :D Szóval ha mókázni akarsz, akkor érdemes olyankor is kimenni, no persze nagyon ügyelve a szabályok betartására, és akkor a rendőrök se köthetnek bele. Tán tilos együtt bringázni párszáz vagy ezer embernek? Autózni sem tilos tömegesen, bringázni sem az. :)


A szeptember 22-es dátumot viszont megtartották, továbbra is a autómentes napi CM, az az autómentes napon van tartva szeptember 22-én és kész, legyen az hétköznap vagy hétvége. Felfordulást csinál? Lehet, de az is bizonyos, hogy egy napot ki lehetne bírni autó nélkül ha már autómentes nap. Akinek meg nagyon muszáj, az megtalálja az alternatív utakat úgyis.


Pontos és biztos infókat amúgy a criticalmass.hu oldalon találhatsz. Az áprilisiről még nem látom az infókat, de lassan biztos, hogy ott lesz, hamarosan tuti kezdik szervezni.

2010. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

08:17

nekem is az a véleményem h egy napot ki lehetne bírni autó nélkül, és ez az egész CM-nekem nagyon tetszik, Érd körbére mér járok vagy 5 éve de ez jobban bejön mert nekem érden már unalmas bringázni, már minden utcát ismerek..:S

2010. márc. 11. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!